Deloitte živě 

Deloitte znovu na Colours of Ostrava

Po roce opět vyrážíme na Colours of Ostrava. Těšit se můžete na odborné workshopy z dílny Deloitte. Uvidíme se mezi 17. - 20. červencem?

Hudba, jistě. Ale také data, umělá inteligence a takové ty další věci, které si s Deloitte možná běžně nespojujete. Stavte se u našeho stánku, navštivte naše odborné workshopy a panelové diskuze. A samozřejmě nezapomeňte sledovat náš blog, o všech našich aktivitách vás budeme informovat.

Na co se můžete těšit?

Čtvrtek 18. července

 • Jak se neztratit v (BIG) data? – Martin Smetana (Audit Innovation Deloitte CZ)
  Od starověku až do budoucnosti, poznejte, jak se naše chápání dat v průběhu věků mění.

Pátek 19. července

 • Jak vycvičit umělou inteligenci pro každodenní život? – Pavel Hotovec, Markéta Wranová (Deloitte Robotics)
  Chcete vidět, jak probíhá interakce s AI v běžném životě? A jak nebo kde ji použít? Stačí se dotknout svého telefonu. Přijďte za námi a vycvičte si umělou inteligenci podle sebe.
 • ART in ARTificial – Martin Bartoň, Lukáš Holub, Martina Müllerová, David Sýkora (Deloitte Legal)
  Co se stane, když dáte umělé inteligenci štětec? Kdo vlastní práva k uměleckému dílu vytvořenému robotem? A kde jsou hranice našich práv v digitálním světě? Přijďte s námi najít odpovědi na tyto otázky.

Sobota 20. července

 • Leonardo da Vinci v sukních (panelová diskuze) – Diana Rádl Rogerová, Zlata Holušová, Táťáňa Le Moigne
 • Krize dnešní doby: od udržitelnosti ke kybernetické válce – Lucia Rončáková, Veronika Štěpková, Marek Jílek, Jakub Labant (Deloitte Risk)
  Začátek konce klimatické krize? Hackerský útok jako služba? Pojďme se společně zamyslet nad otázkami dnešní doby jako udržitelnost nebo phishing a zjistit, jak ochránit přírodu, nebo svůj počítač.

 

Aktuální program najdete na stránkách festivalu Colours of Ostrava.

Deloitte na Colours of Ostrava
Deloitte živě 

Spotřebitelské ceny v červnu ovlivnily ceny rekreace, cestovky zdražily v průměru o 6,7 procenta

Po krátkodobém vzepětí k horní hranici tolerančního pásma inflačního cíle se inflace začala vracet k nižším hodnotám. V červnu se spotřebitelské ceny meziměsíčně zvýšily o 0,2 procenta, meziroční inflace klesla z 2,9 na 2,7 procenta. Nejvýrazněji inflaci v červnu ovlivnily ceny rekreace. Začátek letní turistické sezóny znamenal jako obvykle vyšší ceny dovolených. Cestovní kanceláře tentokrát zvýšily ceny v průměru o 6,7 procenta. 

15. 7. 2019
Daně  Deloitte živě 

Dluhová mapa Evropy: Hrozí další krize? Jsou v nebezpečí i české firmy?

Kdy nás čeká další dluhová krize? To je otázka, kterou si pokládá asi každý finanční ředitel. Zpozornět by však měla celá společnost, protože už dnes začíná být situace na některých místech alarmující – například v Rumunsku se může poměr zadlužení domácností a disponibilního důchodu do deseti let vyšplhat až na závratných 249 %! Jak ze srovnání vychází Česká republika? Zanalyzovali jsme dluhová rizika pro vlády, firmy i domácnosti ve 27 evropských zemích. Projděte si naši Analýzu dluhové udržitelnosti. 

9. 7. 2019
Deloitte živě 

Nová budova Deloitte: klasické korporátní prostředí vzalo za své, přestěhovali jsme se do zcela jiné administračky

Úkol zněl jasně: ne další klasická kancelář, ale unikátní stavba s moderním interiérem, která pro svůj provoz využije moderní technologie a svým interiérem zaměstnance naladí na příjemné a rodinné prostředí. Takový je Churchill I, nová centrála Deloitte, která například využívá rekuperace energií a zeleň kolem budovy zavlažuje vodou zachycenou v retenčních nádržích. Kancelářská budova na pražských Vinohradech je koncipovaná jako větvený strom, z jehož kmene „roste“ dalších 7 pater. Nové prostory nedávno hostily další setkání našeho dámského Deloitte SheXO klubu. 

2. 7. 2019