Deloitte živě 

Hledáme nejlepší zprávu o trvalé udržitelnosti: Startuje další ročník Deloitte Green Frog Award

Již po osmnácté hledá společnost Deloitte nejlepší středoevropskou zprávu o trvalé udržitelnosti, firmy se mohou přihlásit do 31. října 2018. Co je smyslem soutěže? Ocenit zprávy v oblasti nefinančního reportingu, a tím pádem zvýraznit aktivity firem v oblasti trvalé udržitelnosti i společenské odpovědnosti v tomto regionu.

V loňském ročníku Deloitte Green Frog Award zvítězila společnost ŠKODA AUTO, na jejíž zprávě porota ocenila hlavně jasnou interaktivní formu, transparentnost a externí audit i fakt, že cíle v oblasti společenské odpovědnosti zahrnula do dlouhodobé strategie firmy.

„Jsme moc rádi, že nefinanční reporting každým rokem získává na důležitosti. Oceněné společnosti slouží jako dobrý příklad toho, jak lze společenskou odpovědnost začlenit do korporátní strategie, cílů a vytváření hodnot. Vidíme určitou možnost pro vývoj modelu reportingu v budoucnosti. Podle posledního průzkumu 92% investorů udává, že finanční a nefinanční údaje by měly být prezentovány v jedné, integrované výroční zprávě,” říká Lenka Neuvirtová, ředitelka v oddělení auditu společnosti Deloitte pro poradenské služby v oblasti udržitelného rozvoje a nefinančního reportingu.

CSR strategie a cíle udržitelného rozvoje

Dobře zpracovaná zpráva je zkrátka skvělou příležitostí, jak firma může upozornit na své aktivity. V dnešní době o to více, protože nejen mladá generace je hodnotí i podle toho, jak ovlivňují dění ve svém okolí, jaké dopady má jejich činnost na společnosti i co dělají pro trvalou udržitelnost. To všechno pak tvoří značku, jejíž hodnotu ocení nejen firma samotná, ale i její zaměstnanci, potenciální zájemci o práci, dodavatelé, investoři a další zainteresované skupiny.

Věděli jste, že …
✓ 80 procent finančních ředitelů předvídá, že výsledky udržitelného rozvoje by mohly ovlivnit další vývoj procesů auditu a zvyšování kapitálu?
✓ 73 procent finančních ředitelů vidí úzkou spojitost mezi trvalou udržitelností a finančním výkonem?
✓ 92 procent investorů uvádí, že finanční a nefinanční data by měla být více propojena?
✓ 80 procent výkonných ředitelů v Evropě věří, že propojení nefinančních a finančních údajů do jedné zprávy by mohlo pomoci dosáhnout kýženého úspěchu?

Cena Deloitte Green Frog Award pro nejlepší zprávu ve střední Evropě pak tyto požadavky reflektuje dlouhodobě. „Cílem je ocenit společnosti, které používají nefinanční reporting jako manažerský nástroj. Díky tomu mohou shromáždit a shrnout klíčové indikátory a zhodnotit, jak se společnosti daří plnit definované cíle v oblasti udržitelného rozvoje a strategii v oblasti společenské odpovědnosti. Samozřejmě, že aktivity v oblasti společenské odpovědnosti nezačínají zprávou o společenské odpovědnosti, ale ta nabízí komplexní pohled na společnost založený na údajích propojených s výkonností podniku,“ říká Fatima Araluce, manažerka v oddělení auditu společnosti Deloitte pro poradenské služby v oblasti udržitelného rozvoje a nefinančního reportingu.

Green Frog Award: Přihlaste svou zprávu ještě dnes

Jsou pro vás aktivity spojené s trvalou udržitelností a společenskou odpovědností klíčové? Dokážete šetrně využívat přírodní zdroje, snižujete dopady vašeho podnikání na životní prostředí, vzděláváte a všestranně rozvíjíte talent vašich zaměstnanců? Pak byste rozhodně měli využít příležitosti a zviditelnit svůj report v soutěži Deloitte Green Frog Award 2018. Registrace končí 31. 10. 2018. Další informace ohledně pravidel soutěže najdete na stránce Green Frog Award.

Deloitte Green Frog Award nefinanční reporting Trvalá udržitelnost Zpráva o trvalé udržitelnosti
Deloitte živě  Technologie 

Kdybych dnes firmu zakládal znovu, lidi kolem sebe bych zaměstnal o dost dříve, říká Josef Prusa

Když si Josef Průša, zakladatel společnosti Prusa Research vyrábějící 3D tiskárny, loni přebíral cenu za třetí příčku v soutěži Deloitte Technology Fast 50, neskrýval zklamání. Firma rostla raketovým tempem, ale přesto tempo růstu ve výši 6900 procent stačilo "jen" na bronz. Už tenkrát měl ale jasno: do roka a do dne porazí vítěze z roku 2017, vyhledávače letenek Kiwi.com! Výsledek? Po 12 měsících více než zdvojnásobený růst a první místo mezi padesátkou nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední Evropě. 

12. 10. 2018
Deloitte živě  Technologie 

Český výrobce 3D tiskáren Prusa Research roste nejrychleji ve střední Evropě, vyhrál soutěž Deloitte Technology Fast 50

Nejrychleji rostoucí technologická společnost ve střední Evropě je už druhým rokem z Česka, na prvním místě se v žebříčku Fast 50 pro rok 2018 umístil výrobce 3D tiskáren Prusa Research. Loňský vítěz Kiwi.com obsadil druhou příčku. Česká republika si připsala další skvělá umístění, v první desítce jsou ještě Pilulka a nováček soutěže - Proficio Marketing. Prodejce online módy ZOOT obhájil loňské prvenství v kategorii Velká pětka, nejlepší česká firma mezi Vycházejícími hvězdami je výrobce 3D pera 3Dsimo (třetí místo), na desátém místě je online supermarket Rohlík.cz. Přečtěte si, jak probíhalo slavnostní vyhlášení v Praze. 

11. 10. 2018
Deloitte živě 

Bilance zahraničního obchodu skončila v srpnu přebytkem 2,3 miliardy korun, prohloubil se deficit v obchodě s ropou

Obchodní bilance se v srpnu opět dostala do přebytku, ten ale meziročně poklesl o 2,6 miliard korun na 2,3 miliardy. Co za meziročním snížením přebytku stálo? Jednak prohloubení deficitu v obchodě s ropou a ropnými produkty, což souvisí s vysokými cenami ropy a s relativně slabou korunou. Dobře se ale nevedlo ani obchodu s motorovými vozidly, kde poklesl přebytek meziročně o 1,9 miliard korun. 

10. 10. 2018