Deloitte živě 

Jak se dělá audit v Deloitte: výrobní a hutní společnosti

Pracuji s podniky, které mají opravdu dlouholetou tradici. Těžký průmysl je tradiční obor, který je s Moravou historicky spjatý. Nedílnou součástí tohoto oboru je modernizace, ale i tak zůstává vnitřní kultura firem velmi konzervativní. Jakékoliv rozhodnutí firmy a jakýkoliv další den jejich zaměstnanců reflektuje historii značky a tradici, často i stoletou. Jsem Adam Binar a pracuji jako senior manažer v oddělení Audit & Assurance v ostravské kanceláři Deloitte, kde mám na starosti klienty z oblasti těžkého průmyslu.

Do Deloitte jsem nastoupil v prosinci 2011 jako student 4. ročníku Báňské univerzity (finance). Moc jsem nevěděl, co od toho očekávat, prostě jsem to zkusil. Jako auditní asistent jsem od ledna do března absolvoval první „busy sezónu“. To mě chytlo a tak jsem pokračoval dál. Mezi mé klienty patřili od začátku typičtí klienti pro Moravskoslezský region: těžký průmysl, automotive, zbrojařský průmysl – ta pestrost byla na tom asi to nejlepší.

Jak mi pomohlo, že jsem pracoval už během studia? Byl jsem schopen spojit teorii s praxí. V praxi se toho pochopitelně naučíte mnohem víc, ale hlavně to bylo o tom, že jedna zkouška vždy byla o jednom problému, který jsem musel vyřešit. Ale během dne na zakázce jsem musel vyřešit spoustu úkolů, překonat sám sebe. Skočil jsem do vody a musel jsem začít plavat, od začátku jsem totiž byl plnohodnotným členem týmu a hned dělal profesionální práci.

Co mě na tomto oboru baví? Hmatatelnost a svým způsobem i jednoduchost: uhlí = ocel, železo, to je relativně jednoduchá rovnice. O to více, že výsledné výrobky pak vstupují jako materiál do všeho, co běžně používáme, po čem jedeme, v čem sedíme, díky čemu svět funguje tak, jak funguje. Ctím i unikátnost klientů, fabrika, jejíž historie sahá třeba až do 19. století, ta není v každém městě, stejně tak fakt, že procesy uvnitř takové firmy fungují podstatně jinak, než ve startupech nebo rodinných firmách. Běžně se navíc k těmto procesům nedostanete, nevíte, jak funguje vysoká pec, slévárna, jak se obrábí kovy, těžko se jdete jen tak podívat na operaci. Když totiž v rámci auditu testujete majetek, musíte se na něj jít fyzicky podívat.

KARIÉRNÍ OKÉNKO
Nabíráme do auditu v Ostravě, hledáme analytiky! Koukni na inzerát, pošli své CV!

7 věcí, které vám pomohou pochopit, jak to v auditu chodí

ZAČÁTKY. Když jsem ještě studoval, situace byla jiná, bylo třeba relevantní praxe, aby člověk po škole dostal dobré místo. Kombinace částečného úvazku v Deloitte se studiem ekonomie byly to nejlepší, co jsem mohl pro svoji kariéru udělat. Po dokončení školy jsem plynule přešel na plný úvazek a rovnou povýšil na další level – stal jsem se plnohodnotným členem týmu.

VZDĚLÁNÍ. Když máte vystudované účetnictví, na začátku máte výhodu. Pokud jste ale analyticky vybaveni, pak je získání znalostí z účetnictví jen o praxi. Ve škole jsem měl jen jeden semestr účetnictví. Ze začátku to pochopitelně nebylo lehké, ale v praxi jsem se pak všechno naučil. Není to o tom, co za vybavenost si přinesete, to je krátkodobá výhoda, ale jak moc jste pečliví a ochotni učit se a dělat věci pořádně.

VOLNÝ ČAS. Jsem v tomhle poměrně striktní. Můj den vypadá tak, že třeba v pět ráno vstanu, jdu na šestou do posilovny, abych se věnoval sobě. Pak je práce. Snažím se být brzo doma, protože mám malou dceru. Práce v auditu se dá s rodinou a volným časem skloubit, byť je to někdy náročné. Je to ale o efektivitě. Musíte prioritizovat, neřešit blbosti, důležité úkoly dělat jako první. A umět si o ty věci říkat, stejně jako o radu či pomoc.

KLIENTI. V Deloitte jsem začínal typickými klienty pro moravský region: těžký průmysl, automotive, zbrojařský průmysl – ta pestrost byla na tom asi to nejlepší. Pracuji s podniky, které mají opravdu dlouholetou tradici, na trhu jsou třeba i 170 let. Jsou to těžařské a hutní společnosti. Kultura, která tam je, je na hony vzdálená tomu, co známe z bank či startupů. Je to hodně profesionální vztah, vykáme si, neoslovujeme se křestním jménem, jak je dnes běžné. Formality se tady hodně dodržují.

TECHNOLOGIE. Za stejný čas jsme schopni zanalyzovat víc a víc dat. Posun je obrovský. Jednou to dospěje k tomu, že dostaneme účetní deníky od klientů, vyjedou nám reporty, my do nich přidáme lidskou práci a vyřešíme jen případné excesy a to, co je mimo očekávání. To nám ušetří spoustu času a zbaví nás to v auditu nudné, i když nutné práce.

STEREOTYPY. Mám za sebou šestou auditní sezónu v Deloitte. Dnes už občas mohu pociťovat, že dělám stejnou práci, kterou jsem se za ty roky naučil, gro práce na auditních zakázkách je stejné. V roli seniorní manažera se ale mohu věnovat jiným věcem – business developmentu, školení lidí… co na Deloitte oceňuji, je to, že si vždycky dokážete najít něco nového a dokážete se realizovat. Možnost učit se, ta je v Deloitte prostě neomezená.

PRÁCE SE STRESEM. V auditu je postupný nájezd křivky, pokud jde o objem práce – v lednu až dubnu je to dřina, pak to trochu opadá a je klidněji. V létě jsem si vždycky bral v kuse 3-4 týdny dovolené. Málokterý zaměstnavatel tohle povolí. Málo kolegů si navíc uvědomuje, že když pracujete u klienta, sezónnost je tam také – to jsou prostě auditní specifika. Musíte se naučit odpočívat, zpracovat tlak i stres, pracovat s časem. To jsou univerzální věci, které když zvládnete, tak pak můžete pracovat na čemkoliv a kdekoliv. Pokud se to ale nenaučíte, tak vám to s největší pravděpodobností nepůjde ani v jiném zaměstnání.

Kariéra v Deloitte Kariéra v auditu
Deloitte živě 

Potkalo se více světů s unikátními zkušenostmi, proto to mohlo fungovat, říká Pavel Doležal z iniciativy COVID19CZ

Březen 2020. Nový koronavirus se šíří Evropou, první případy se objevují také v Česku. Chybí roušky a další ochranné pomůcky, hygiena je přetížena, situace v okolních zemích není příznivá. Nikdo neví, s jakou intenzitou u nás nakonec virus udeří a do jaké míry paralyzuje zdravotní systém. Vedle toho se organizuje skupina kolem českých technologických firem a IT nadšenců, kteří přebírají iniciativu a během pár dnů vytvoří hned několik chytrých řešení pro boj s nákazou. Jak na bojové podmínky vzpomínají jeden ze zakladatelů iniciativy COVID19CZ Pavel Doležal a Karel Roubík, vynálezce plicního ventilátoru CoroVent? 

28. 7. 2020
Právo  Deloitte živě 

Novinky ve vysílání zaměstnanců: Jak se nová pravidla promítnou v plánování zahraničních služebních cest?

Pravidla pro vysílání zaměstnanců za hranice doznaly zásadních změn. Tyto změny se týkají nejen cest tuzemských zaměstnanců za hranice Česka, ale i zaměstnanců, kteří přijíždí pracovně ze zahraničí do České republiky. Již od 30. července 2020 začne totiž platit novela zákoníku práce, která v sobě reflektuje požadavky vyplývající z revidované směrnice EU o vysílání pracovníků do zahraničí. Jaké konkrétní novinky nás čekají? Na co se v souvislosti s uvedenými změnami připravit? A jak si s novými pravidly poradila legislativa v jiných evropských státech? Těmito a dalšími otázkami jsme se zabývali se v rámci našeho webcastu věnovanému mobilitě zaměstnanců. 

20. 7. 2020