Deloitte živě 

Jak se dělá audit v Deloitte: výrobní a hutní společnosti

Pracuji s podniky, které mají opravdu dlouholetou tradici. Těžký průmysl je tradiční obor, který je s Moravou historicky spjatý. Nedílnou součástí tohoto oboru je modernizace, ale i tak zůstává vnitřní kultura firem velmi konzervativní. Jakékoliv rozhodnutí firmy a jakýkoliv další den jejich zaměstnanců reflektuje historii značky a tradici, často i stoletou. Jsem Adam Binar a pracuji jako senior manažer v oddělení Audit & Assurance v ostravské kanceláři Deloitte, kde mám na starosti klienty z oblasti těžkého průmyslu.

Do Deloitte jsem nastoupil v prosinci 2011 jako student 4. ročníku Báňské univerzity (finance). Moc jsem nevěděl, co od toho očekávat, prostě jsem to zkusil. Jako auditní asistent jsem od ledna do března absolvoval první „busy sezónu“. To mě chytlo a tak jsem pokračoval dál. Mezi mé klienty patřili od začátku typičtí klienti pro Moravskoslezský region: těžký průmysl, automotive, zbrojařský průmysl – ta pestrost byla na tom asi to nejlepší.

Jak mi pomohlo, že jsem pracoval už během studia? Byl jsem schopen spojit teorii s praxí. V praxi se toho pochopitelně naučíte mnohem víc, ale hlavně to bylo o tom, že jedna zkouška vždy byla o jednom problému, který jsem musel vyřešit. Ale během dne na zakázce jsem musel vyřešit spoustu úkolů, překonat sám sebe. Skočil jsem do vody a musel jsem začít plavat, od začátku jsem totiž byl plnohodnotným členem týmu a hned dělal profesionální práci.

Co mě na tomto oboru baví? Hmatatelnost a svým způsobem i jednoduchost: uhlí = ocel, železo, to je relativně jednoduchá rovnice. O to více, že výsledné výrobky pak vstupují jako materiál do všeho, co běžně používáme, po čem jedeme, v čem sedíme, díky čemu svět funguje tak, jak funguje. Ctím i unikátnost klientů, fabrika, jejíž historie sahá třeba až do 19. století, ta není v každém městě, stejně tak fakt, že procesy uvnitř takové firmy fungují podstatně jinak, než ve startupech nebo rodinných firmách. Běžně se navíc k těmto procesům nedostanete, nevíte, jak funguje vysoká pec, slévárna, jak se obrábí kovy, těžko se jdete jen tak podívat na operaci. Když totiž v rámci auditu testujete majetek, musíte se na něj jít fyzicky podívat.

KARIÉRNÍ OKÉNKO
Nabíráme do auditu v Ostravě, hledáme analytiky! Koukni na inzerát, pošli své CV!

7 věcí, které vám pomohou pochopit, jak to v auditu chodí

ZAČÁTKY. Když jsem ještě studoval, situace byla jiná, bylo třeba relevantní praxe, aby člověk po škole dostal dobré místo. Kombinace částečného úvazku v Deloitte se studiem ekonomie byly to nejlepší, co jsem mohl pro svoji kariéru udělat. Po dokončení školy jsem plynule přešel na plný úvazek a rovnou povýšil na další level – stal jsem se plnohodnotným členem týmu.

VZDĚLÁNÍ. Když máte vystudované účetnictví, na začátku máte výhodu. Pokud jste ale analyticky vybaveni, pak je získání znalostí z účetnictví jen o praxi. Ve škole jsem měl jen jeden semestr účetnictví. Ze začátku to pochopitelně nebylo lehké, ale v praxi jsem se pak všechno naučil. Není to o tom, co za vybavenost si přinesete, to je krátkodobá výhoda, ale jak moc jste pečliví a ochotni učit se a dělat věci pořádně.

VOLNÝ ČAS. Jsem v tomhle poměrně striktní. Můj den vypadá tak, že třeba v pět ráno vstanu, jdu na šestou do posilovny, abych se věnoval sobě. Pak je práce. Snažím se být brzo doma, protože mám malou dceru. Práce v auditu se dá s rodinou a volným časem skloubit, byť je to někdy náročné. Je to ale o efektivitě. Musíte prioritizovat, neřešit blbosti, důležité úkoly dělat jako první. A umět si o ty věci říkat, stejně jako o radu či pomoc.

KLIENTI. V Deloitte jsem začínal typickými klienty pro moravský region: těžký průmysl, automotive, zbrojařský průmysl – ta pestrost byla na tom asi to nejlepší. Pracuji s podniky, které mají opravdu dlouholetou tradici, na trhu jsou třeba i 170 let. Jsou to těžařské a hutní společnosti. Kultura, která tam je, je na hony vzdálená tomu, co známe z bank či startupů. Je to hodně profesionální vztah, vykáme si, neoslovujeme se křestním jménem, jak je dnes běžné. Formality se tady hodně dodržují.

TECHNOLOGIE. Za stejný čas jsme schopni zanalyzovat víc a víc dat. Posun je obrovský. Jednou to dospěje k tomu, že dostaneme účetní deníky od klientů, vyjedou nám reporty, my do nich přidáme lidskou práci a vyřešíme jen případné excesy a to, co je mimo očekávání. To nám ušetří spoustu času a zbaví nás to v auditu nudné, i když nutné práce.

STEREOTYPY. Mám za sebou šestou auditní sezónu v Deloitte. Dnes už občas mohu pociťovat, že dělám stejnou práci, kterou jsem se za ty roky naučil, gro práce na auditních zakázkách je stejné. V roli seniorní manažera se ale mohu věnovat jiným věcem – business developmentu, školení lidí… co na Deloitte oceňuji, je to, že si vždycky dokážete najít něco nového a dokážete se realizovat. Možnost učit se, ta je v Deloitte prostě neomezená.

PRÁCE SE STRESEM. V auditu je postupný nájezd křivky, pokud jde o objem práce – v lednu až dubnu je to dřina, pak to trochu opadá a je klidněji. V létě jsem si vždycky bral v kuse 3-4 týdny dovolené. Málokterý zaměstnavatel tohle povolí. Málo kolegů si navíc uvědomuje, že když pracujete u klienta, sezónnost je tam také – to jsou prostě auditní specifika. Musíte se naučit odpočívat, zpracovat tlak i stres, pracovat s časem. To jsou univerzální věci, které když zvládnete, tak pak můžete pracovat na čemkoliv a kdekoliv. Pokud se to ale nenaučíte, tak vám to s největší pravděpodobností nepůjde ani v jiném zaměstnání.

Kariéra v auditu
COVID-19  Deloitte živě 

Známé osobnosti o vzdělávání v karanténě: Online výuka ukázala své limity, ale i příležitosti pro příště

Být rodičem v době koronaviru rozhodně nebylo snadné. Opatření, v rámci kterých byly ze dne na den uzavřeny všechny školy, zásadním způsobem narušila každodenní program nejen dětí školou povinných, ale také jejich rodičů. Na našem posledním webcastu „Deloitte for Schools“ jsme se zeptali členky představenstva České spořitelny Daniely Peškové, kardiologa Josefa Veselky, novináře Jindřicha Šídla či bývalého guvernéra ČNB Miroslava Singera na to, jak uplynulé měsíce hodnotí, a jestli by v online školním režimu dokázali pokračovat i nadále. 

29. 5. 2020
Deloitte živě 

Nejlépe řízené firmy Česka si ještě před krizí ověřily, že jejich strategie i procesy jsou dobře nastaveny

Co mají společného firmy jako Pilulka Lékárny, AKESO holding, Zásilkovna, HELUZ či ZLKL? Spolu s dalšími pěti patří mezi nejlépe řízené firmy Česka, které byly oceněny v prvním ročníku programu Czech Best Managed Companies 2020. V rámci tohoto programu Deloitte spolu s partnery oceňuje kvalitu řízení soukromě vlastněných firem včetně jejich managementu. Podle lídra programu BMC v České republice Miroslava Svobody dává ocenění směrem k veřejnosti signál, že firma je v tom, co dělá, opravdu dobrá: „Silná strategie a odolnost vůči externím vlivům jsou pak právě teď více než kdy jindy klíčové. Oceněné firmy měly příležitost, aby si všechno tohle ověřily ještě před vypuknutím krize.“ Přečtěte si, jak probíhal první ročník. 

25. 5. 2020
Deloitte živě 

Zásilkovna patří mezi nejlépe řízené firmy Česka. Jak se zásilkový prodej změnil během krize?

„Díky účasti v programu Czech Best Managed Companies jsme urychlili některé procesy zaměřené na digitalizaci firmy, tedy na její flexibilnější řízení. To nám v době pandemie opravdu hodně pomohlo. Dokázali jsme se tak vypořádat například s frontami na hranicích nebo s tím, že nám 66 logistických partnerů napříč celou EU začalo ze dne na den měnit podmínky,“ říká Simona Kijonková, CEO skupiny Packeta a zakladatelka Zásilkovny, která spolu s dalšími deseti firmami získala ocenění Deloitte Nejlépe řízená firma Česka 2020. 

25. 5. 2020