Deloitte živě 

HDP ve 2. čtvrtletí vzrostl

Hrubý domácí produkt se ve druhém čtvrtletí opět vrátil k růstu. Podle prvního odhadu rostl mezikvartálně o 0,6 % po poklesu o 0,3 % v prvním čtvrtletí. Meziroční růst ve výši 7,8 % byl silně ovlivněn nízkou srovnávací základnou ze druhého čtvrtletí 2020, kdy byla velká část ekonomiky v lockdownu.

Ve druhém čtvrtletí se již uvolnila epidemiologická opatření, která brzdila v prvním čtvrtletí zejména odvětví služeb. Zpracovatelský průmysl byl hlavním tahounem růstu ve druhém čtvrtletí, byť i ten se potýkal s problémy s nedostupností vstupů (zejména polovodičových čipů). Nebýt jich, mohl růst ještě rychleji. Z poptávkového hlediska přispěl zejména čistý export a tvorba hrubého kapitálu. Obnovil se i růst spotřeby domácností.

Naši prognózu růstu HDP na tento rok máme aktuálně pod revizí. Vzhledem k tomu, že podle Mezinárodního měnového fondu by naši hlavní obchodní partneři měli letos růst zhruba o 4 % (Německo o 3,6 %), lze podobně rychlý růst očekávat i pro českou ekonomiku. Hlavními riziky pro ekonomický vývoj jsou nedostatek materiálu (polovodičových čipů, oceli, dřeva a dalších komodit) a obnovený nedostatek pracovní síly.

HDP
Deloitte živě 

CzechSetGo!: Vzdělávání by nemělo končit ve škole, do systému se musí zapojit i firmy

V České republice chodíme do školy v průměru 12,7 let, což nás v tomto parametru řadí na 15. místo na světě. Přesto co se týče úrovně digitálních znalostí naší aktivní populace, nachází se Česko na 41. místě, na světě je pouze 6 zemí, kde je těžší najít kvalifikovanou pracovní sílu a i v budoucnu bude mít 71 zemí kvalifikovanější pracovní sílu než Česko. Co nám tato čísla napovídají? Je naše školství neefektivní? Nebo se lidé po ukončení školní docházky přestávají rozvíjet a dále se vzdělávat? Jak to změnit? A jak se mohou na zlepšení podílet firmy? To bylo jedno z témat konference CzechSetGo!, jejímž cílem je přispět k digitalizaci Česka. 

13. 9. 2021
Deloitte živě 

Letní stáže v Deloitte pro studenty: praktické dovednosti i vhled do jiných oborů

Díky letní stáži v Deloitte se studenti seznámili s kulturou mezinárodní poradenské společnosti a získali praktické zkušenosti v oblasti, která je zajímá. „Snažíme se vyjít studentům vstříc a umožnit jim absolvovat stáž v týmu, který koresponduje s jejich zaměřením,“ říká Iva Habrnálová z HR oddělení Deloitte. Druhým ročníkem stáže prošlo šest studentů. Tři z nich se s námi o své dojmy podělili v předchozím článku. Co si ze stáže odnáší druhá trojice? 

3. 9. 2021
Deloitte živě 

Díky stáži v Deloitte jsem si vyzkoušela práci auditora a naučila se komunikovat s klienty, říká studentka Nelly

Šest týdnů získávání cenných pracovních zkušeností, poznávání firemních procesů a navazování kontaktů. To je letní stáž v Deloitte, jíž se mohou zúčastnit vybraní čeští a slovenští studenti zahraničních univerzit, kteří úspěšně projdou přijímacím pohovorem. „Studentské stáže přináší obohacení oběma stranám. Studenti zjistí, jak funguje naše kultura a jaké to je pracovat pro společnost našeho typu. My si zase ceníme jejich pohledu zvenčí a odvedené práce na svěřených úkolech,“ vysvětluje Iva Habrnálová z HR oddělení, proč Deloitte tento program organizoval již podruhé. Kdo byli letošní stážisté a jaké zkušenosti si odnášejí? 

26. 8. 2021