Deloitte živě 

Nezaměstnanost v únoru – oteplení se projevilo i na trhu práce

S tím, jak brzy letos začalo jaro, tak se i brzy začala zlepšovat situace na trhu práce. Míra nezaměstnanosti měřená podílem nezaměstnaných na populaci mezi 15–64 lety klesla v únoru o necelou jednu desetinu procentního bodu na 3,2 %.

Na úřadech práce bylo v únoru evidováno 241 tis. uchazečů o zaměstnání. Firmy přes úřady práce nabízely 333 tis. volných pracovních míst.

Podíl nezaměstnaných na jedno volné pracovní místo poklesl v únoru na 0,72 a nadále se tak drží poblíž rekordně nízkých hodnot. Na trhu práce se tak navzdory pozorovatelnému zpomalení ekonomiky fundamentálně nic nemění. Pro firmy je pracovní síla i nadále nedostatkovým artiklem, což by i letos mělo tlačit na růst mezd. Ve výsledku tak letos očekáváme další pokles míry nezaměstnanosti na 2,8 % z loňských 3,2 %. Sice bude slábnout ekonomický růst, ale poptávka po práci bude narážet na velmi omezenou nabídku na trhu práce.

Trh práce Nezaměstnanost
Technologie  Deloitte živě 

Tech firmy a startupy pozor! Startuje další ročník žebříčku Deloitte Technology Fast 50

Tohle je hlášení pro všechny technologické firmy. Startuje další ročník žebříčku Deloitte Technology Fast 50, který hledá padesátku nejrychleji rostoucích technologických firem z regionu střední Evropy. Palubní vstupenky pro vás už máme, zbytek je na vás - gate se uzavře 31. července 2019. Nepropásněte příležitost, zabojujte jako české firmy Prusa Research a Kiwi.com, které středoevropský žebříček ovládly dva roky po sobě. 

21. 5. 2019
Lidé  Deloitte živě 

HR Meeting 2019: Připravte se. Už brzy bude vaším kolegou robot. Nebo spíš zetkař?

Nové technologie, generace Z, zaměstnanecká zkušenost i důraz na duševní zdraví – čtyři klíčová slova, která rezonovala celým HR Meetingem 2019, jehož byl Deloitte partnerem. Projděte si naši reportáž přímo z akce, která vám napoví, jak se připravit na kolegu – robota, budoucnost pracovního prostředí, duševní hygienu i tolik omílanou generaci Z. 

16. 5. 2019
Deloitte živě 

Běháme za dobrou věc, podpořili jsme Centrum Rubikon

Účast na prestižních závodech v běhu, individuální tréninky nebo lekce s trenérem, v Deloitte zkrátka během žijeme. Běháním si ale nezlepšujeme jen vlastní fyzičku, snažíme se i pomáhat – třeba jako Centru Rubikon, pro nějž jsme v dubnu připravili charitativní kvíz. Hlavní cenou byla štafeta na Běh se žlutou stužkou, na němž 26. června v Praze vyběhne i tým „Anonymous“ Deloitte Legal. 

13. 5. 2019