Technologie  Deloitte živě 

Deloitte Technology Fast 50 last call

Tohle je hlášení pro všechny technologické firmy. Registrace do dalšího ročníku žebříčku Deloitte Technology Fast 50, který hledá padesátku nejrychleji rostoucích technologických firem z regionu střední Evropy, pomalu končí. Palubní vstupenky pro vás už máme, zbytek je na vás - gate se uzavře už 31. července 2019.

Předpokládáme, že s námi neletíte poprvé, však už se také soutěž Deloitte Technology Fast 50 letos koná po dvacáté. Ale kdybyste k nám přeci jen přesedlali z jiných aerolinek, určitě vám pomůže náš manuál. Provede vás soutěží, jednotlivými kategoriemi, podmínkami pro přihlášení i výhodami, které jsou s žebříčkem spojeny.

Přihlaste se, let Fast 50 startuje. Zaregistrujte se ještě dnes!

Máte už boarding pas? Gate znáte? Tak ještě jedna rychlá anketka.
Jaká firma zvítězila v žebříčku Technology Fast 50 v roce 2018?

a) Rohlík.cz
b) Kiwi.com
c) Prusa Research

Správná odpověď: c)! Zabojovaly ale i ostatní výše uvedené firmy. Ještě než proto přistanete, projděte si náš Fast 50 speciál a připomeňte si, jak to loni všechno bylo.

Letem světem soutěží Technology Fast 50
Manuál pro začátečníky i pokročilé

PRO KOHO JE SOUTĚŽ URČENA? Do všech žebříčků soutěže Technology Fast 50 se mohou přihlásit firmy z těchto oborů: Hardware, software, média, komunikace, farmaceutický průmysl, hi-tech, nanotechnologie nebo lékařské technologie.

PROČ SE PŘIHLÁSIT? Poměříte síly s mezinárodní konkurencí, zařadíte se mezi nejrychleji rostoucí technologické firmy ve střední Evropě. Účastí v soutěži zviditelníte svou firmu, produkt či službu, otevřou se vám dveře do zahraničí, zařadíte se mezi společnosti, kde chtějí pracovat ti nejlepší talenti. Zapojíme vás do naší komunity a pod vlajkou Deloitte Private vás budeme zvát na nejrůznější akce.

JAK SE PŘIHLÁSIT? Jednoduše přes tento odkaz, kde najdete i podrobná kvalifikační kritéria. Nezapomeňte ale, že registrovat se můžete do 31. července 2019 do půlnoci. Pak se gate pro letošní ročník nenávratně uzavře.

JSTE SPOLEČENSKY ODPOVĚDNÍ? Máte produkt či službu, které mají pozitivní dopad na společnost a/nebo životní prostředí? Pak pro vás máme speciální kategorii. Ocenění Social Impact Award mohou získat ty firmy, jejichž produkt nebo služba přispívají k dosažení alespoň jednoho z Cílů udržitelného rozvoje 2030 (SDG) Organizace spojených národů. Loni se mezi oceněnou trojici probojovala i česká firma GINA Software.

CO BUDETE PŘI REGISTRACI POTŘEBOVAT? Jen to, co máte jako firma běžně k dispozici. Kromě základních informací a popisu toho, čím se zabýváte, to pak dále budou finanční závěrky za finanční roky 2018, 2017, 2016 a 2015, pokud se hlásíte do hlavní kategorie Fast 50. Pro kategorii Rising Stars jsou to účetní závěrky jen za tři finanční roky (2018, 2017 a 2016). Podrobné informace najdete na této stránce.

PODLE ČEHO SE FIRMY HODNOTÍ? Právě podle dosažených výnosů uvedených ve finančních závěrkách. Na základě výsledků pak dojde k sestavení žebříčku 50 nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední Evropě včetně ČR.

CO VÁM ÚČAST V ŽEBŘÍČKU PŘINESE? Budete na trhu více vidět, posílíte povědomí o své firmě a o tom, co děláte, získáte příležitosti pro další růst. Soutěž provází hodně publicity u nás a také v zahraničí, i díky tomu přilákáte nové talenty. Pokud srovnáte síly s mezinárodní konkurencí, víte, na čem jste, snadněji pak můžete získat přístup k financím a silnému partnerovi, který vám může pomoc při překonávání nástrah nebo v dalším směřování. Výhod je hodně, další je i to, že účast v soutěži je zdarma.

KDY SE DOZVÍTE VÝSLEDEK? Jasno bude v říjnu 2019, kdy žebříček nejrychleji rostoucích technologických firem vyhlásíme. Přesně datum ještě upřesníme.

Deloitte Technology Fast 50
COVID-19  Deloitte živě 

Jaroslav Lehoučka z STRV: Ekonomická krize je nám daleko menším soupeřem než vlastní neefektivita

„Ve chvíli, kdy jsme si uvědomili, že ekonomická krize je tady, začali jsme se 100% soustředit na zefektivnění firmy, na efektivní využívání všech zdrojů, abychom byli schopni obstát i v náročném období,“ říká Jaroslav Lehoučka, finanční ředitel českého vývojářského studia STRV, které se dokázalo výrazně prosadit na americkém trhu. „Již dříve jsem ale řekl, že ekonomická krize je nám daleko menším soupeřem než vlastní neefektivita.“ 

2. 7. 2020
Technologie  Právo 

Priorita pro EBA: bezproblémový přístup třetích stran k vyhrazenému rozhraní bank

V červnu 2020 vydal Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) nové stanovisko k výkladu vybraných ustanovení nařízení opravujícího regulační technické normy (RTS) pro silné ověření klienta (SCA). V předmětném stanovisku se EBA konkrétně věnovala problematice nastavení vyhrazených rozhraní pro třetí strany, konkrétně pro poskytovatele služeb informování o účtu (AISP) a poskytovatele služeb nepřímého dání platebního příkazu (PISP), ze strany poskytovatele platební služby vedoucího účet klienta (ASPSP). Jím poskytované rozhraní nesmí být nastaveno tak, aby třetím stranám vytvářelo překážky v jeho využití. 

25. 6. 2020
Právo  Deloitte živě 

Jaké změny přináší novela zákoníku práce? Nová pravidla pro čerpání dovolené, sdílené pracovní místo i jednodušší využití datové schránky

Novela zákoníku práce byla v první polovině června schválena Senátem a většina nových pravidel se začne promítat v praxi již od 30. července 2020. Vedle poměrně dlouho proklamovaných změn týkajících se například vysílání pracovníků do zahraničí či systému čerpání dovolené se dílčí novinky dotknou také institutu sdíleného pracovního místa, některých případů náhrady nemajetkové újmy či pravidel při doručování zaměstnanci a zaměstnavateli. Jaké konkrétní legislativní změny podnikatele a jejich zaměstnance čekají a jaký budou mít dopad v praxi? 

24. 6. 2020