Technologie  Deloitte živě 

Tech firmy a startupy pozor! Startuje další ročník žebříčku Deloitte Technology Fast 50

Tohle je hlášení pro všechny technologické firmy. Startuje další ročník žebříčku Deloitte Technology Fast 50, který hledá padesátku nejrychleji rostoucích technologických firem z regionu střední Evropy. Palubní vstupenky pro vás už máme, zbytek je na vás - gate se uzavře 31. července 2019. Nepropásněte příležitost, zabojujte jako české firmy Prusa Research a Kiwi.com, které středoevropský žebříček ovládly dva roky po sobě.

Předpokládáme, že s námi neletíte poprvé, však už se také soutěž Deloitte Technology Fast 50 letos koná po dvacáté. Ale kdybyste k nám přeci jen přesedlali z jiných aerolinek, určitě vám pomůže náš manuál. Provede vás soutěží, jednotlivými kategoriemi, podmínkami pro přihlášení i výhodami, které jsou s žebříčkem spojeny.

Přihlaste se, let Fast 50 startuje. Zaregistrujte se ještě dnes!

Máte už boarding pas? Gate znáte? Tak ještě jedna rychlá anketka.
Jaká firma zvítězila v žebříčku Technology Fast 50 v roce 2018?

a) Rohlík.cz
b) Kiwi.com
c) Prusa Research

Správná odpověď: c)! Zabojovaly ale i ostatní výše uvedené firmy. Ještě než proto přistanete, projděte si náš Fast 50 speciál a připomeňte si, jak to loni všechno bylo.

Letem světem soutěží Technology Fast 50
Manuál pro začátečníky i pokročilé

PRO KOHO JE SOUTĚŽ URČENA? Do všech žebříčků soutěže Technology Fast 50 se mohou přihlásit firmy z těchto oborů: Hardware, software, média, komunikace, farmaceutický průmysl, hi-tech, nanotechnologie nebo lékařské technologie.

PROČ SE PŘIHLÁSIT? Poměříte síly s mezinárodní konkurencí, zařadíte se mezi nejrychleji rostoucí technologické firmy ve střední Evropě. Účastí v soutěži zviditelníte svou firmu, produkt či službu, otevřou se vám dveře do zahraničí, zařadíte se mezi společnosti, kde chtějí pracovat ti nejlepší talenti. Zapojíme vás do naší komunity a pod vlajkou Deloitte Private vás budeme zvát na nejrůznější akce.

JAK SE PŘIHLÁSIT? Jednoduše přes tento odkaz, kde najdete i podrobná kvalifikační kritéria. Nezapomeňte ale, že registrovat se můžete do 31. července 2019 do půlnoci. Pak se gate pro letošní ročník nenávratně uzavře.

JSTE SPOLEČENSKY ODPOVĚDNÍ? Máte produkt či službu, které mají pozitivní dopad na společnost a/nebo životní prostředí? Pak pro vás máme speciální kategorii. Ocenění Social Impact Award mohou získat ty firmy, jejichž produkt nebo služba přispívají k dosažení alespoň jednoho z Cílů udržitelného rozvoje 2030 (SDG) Organizace spojených národů. Loni se mezi oceněnou trojici probojovala i česká firma GINA Software.

CO BUDETE PŘI REGISTRACI POTŘEBOVAT? Jen to, co máte jako firma běžně k dispozici. Kromě základních informací a popisu toho, čím se zabýváte, to pak dále budou finanční závěrky za finanční roky 2018, 2017, 2016 a 2015, pokud se hlásíte do hlavní kategorie Fast 50. Pro kategorii Rising Stars jsou to účetní závěrky jen za tři finanční roky (2018, 2017 a 2016). Podrobné informace najdete na této stránce.

PODLE ČEHO SE FIRMY HODNOTÍ? Právě podle dosažených výnosů uvedených ve finančních závěrkách. Na základě výsledků pak dojde k sestavení žebříčku 50 nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední Evropě včetně ČR.

CO VÁM ÚČAST V ŽEBŘÍČKU PŘINESE? Budete na trhu více vidět, posílíte povědomí o své firmě a o tom, co děláte, získáte příležitosti pro další růst. Soutěž provází hodně publicity u nás a také v zahraničí, i díky tomu přilákáte nové talenty. Pokud srovnáte síly s mezinárodní konkurencí, víte, na čem jste, snadněji pak můžete získat přístup k financím a silnému partnerovi, který vám může pomoc při překonávání nástrah nebo v dalším směřování. Výhod je hodně, další je i to, že účast v soutěži je zdarma.

KDY SE DOZVÍTE VÝSLEDEK? Jasno bude v říjnu 2019, kdy žebříček nejrychleji rostoucích technologických firem vyhlásíme. Přesně datum ještě upřesníme.

Technologické firmy Deloitte Technology Fast 50
Technologie 

Software Asset Management sníží náklady na informační technologie a omezí podnikatelské rizika. Jak na něj?

„SAM“ je správa softwarových licencí, která se zabývá životním cyklem softwarových aplikací v organizacích. Jeho součástí je kompletní IT infrastruktura, která je nezbytná k efektivnímu řízení, kontrole a optimalizaci softwaru během všech fází jeho životních cyklů. Cílem SAM je snížit náklady na informační technologie a omezit podnikatelská rizika spojená s vlastnictvím a užíváním softwaru. Poměrně velké množství organizací však stále ještě nepřijalo koncept SAM strategie, což je zásadní pro realizaci těchto hmatatelných výhod. 

12. 6. 2019
Lidé  Deloitte živě 

Kritické myšlení: Cesta k profesnímu růstu i osobnímu rozvoji

Nepodléhat prvnímu dojmu, nepřebírat slepě názory druhých, udržet si odstup a být schopen vytvořit si vlastní názor na základě vědomostí a zkušeností – to jsou schopnosti, které jsou nezbytné pro orientaci v nepřeberném množství informací, které se na nás každý den valí ze všech stran. Ať už mluvíme o soukromém či pracovním životě, bez kritického myšlení se v budoucnu zkrátka neobejdeme. Lze se této schopnosti naučit? A jaké jsou její praktické přínosy? Na tyto a další otázky jsme se zaměřili na třetím z našich MeetUp setkání, kde mladým lidem přinášíme semináře a workshopy věnované trendům z oblasti budoucnosti práce. 

10. 6. 2019