Technologie  Deloitte živě 

Deloitte Technology Fast 50 last call

Tohle je hlášení pro všechny technologické firmy. Registrace do dalšího ročníku žebříčku Deloitte Technology Fast 50, který hledá padesátku nejrychleji rostoucích technologických firem z regionu střední Evropy, pomalu končí. Palubní vstupenky pro vás už máme, zbytek je na vás - gate se uzavře už 31. července 2019.

Předpokládáme, že s námi neletíte poprvé, však už se také soutěž Deloitte Technology Fast 50 letos koná po dvacáté. Ale kdybyste k nám přeci jen přesedlali z jiných aerolinek, určitě vám pomůže náš manuál. Provede vás soutěží, jednotlivými kategoriemi, podmínkami pro přihlášení i výhodami, které jsou s žebříčkem spojeny.

Přihlaste se, let Fast 50 startuje. Zaregistrujte se ještě dnes!

Máte už boarding pas? Gate znáte? Tak ještě jedna rychlá anketka.
Jaká firma zvítězila v žebříčku Technology Fast 50 v roce 2018?

a) Rohlík.cz
b) Kiwi.com
c) Prusa Research

Správná odpověď: c)! Zabojovaly ale i ostatní výše uvedené firmy. Ještě než proto přistanete, projděte si náš Fast 50 speciál a připomeňte si, jak to loni všechno bylo.

Letem světem soutěží Technology Fast 50
Manuál pro začátečníky i pokročilé

PRO KOHO JE SOUTĚŽ URČENA? Do všech žebříčků soutěže Technology Fast 50 se mohou přihlásit firmy z těchto oborů: Hardware, software, média, komunikace, farmaceutický průmysl, hi-tech, nanotechnologie nebo lékařské technologie.

PROČ SE PŘIHLÁSIT? Poměříte síly s mezinárodní konkurencí, zařadíte se mezi nejrychleji rostoucí technologické firmy ve střední Evropě. Účastí v soutěži zviditelníte svou firmu, produkt či službu, otevřou se vám dveře do zahraničí, zařadíte se mezi společnosti, kde chtějí pracovat ti nejlepší talenti. Zapojíme vás do naší komunity a pod vlajkou Deloitte Private vás budeme zvát na nejrůznější akce.

JAK SE PŘIHLÁSIT? Jednoduše přes tento odkaz, kde najdete i podrobná kvalifikační kritéria. Nezapomeňte ale, že registrovat se můžete do 31. července 2019 do půlnoci. Pak se gate pro letošní ročník nenávratně uzavře.

JSTE SPOLEČENSKY ODPOVĚDNÍ? Máte produkt či službu, které mají pozitivní dopad na společnost a/nebo životní prostředí? Pak pro vás máme speciální kategorii. Ocenění Social Impact Award mohou získat ty firmy, jejichž produkt nebo služba přispívají k dosažení alespoň jednoho z Cílů udržitelného rozvoje 2030 (SDG) Organizace spojených národů. Loni se mezi oceněnou trojici probojovala i česká firma GINA Software.

CO BUDETE PŘI REGISTRACI POTŘEBOVAT? Jen to, co máte jako firma běžně k dispozici. Kromě základních informací a popisu toho, čím se zabýváte, to pak dále budou finanční závěrky za finanční roky 2018, 2017, 2016 a 2015, pokud se hlásíte do hlavní kategorie Fast 50. Pro kategorii Rising Stars jsou to účetní závěrky jen za tři finanční roky (2018, 2017 a 2016). Podrobné informace najdete na této stránce.

PODLE ČEHO SE FIRMY HODNOTÍ? Právě podle dosažených výnosů uvedených ve finančních závěrkách. Na základě výsledků pak dojde k sestavení žebříčku 50 nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední Evropě včetně ČR.

CO VÁM ÚČAST V ŽEBŘÍČKU PŘINESE? Budete na trhu více vidět, posílíte povědomí o své firmě a o tom, co děláte, získáte příležitosti pro další růst. Soutěž provází hodně publicity u nás a také v zahraničí, i díky tomu přilákáte nové talenty. Pokud srovnáte síly s mezinárodní konkurencí, víte, na čem jste, snadněji pak můžete získat přístup k financím a silnému partnerovi, který vám může pomoc při překonávání nástrah nebo v dalším směřování. Výhod je hodně, další je i to, že účast v soutěži je zdarma.

KDY SE DOZVÍTE VÝSLEDEK? Jasno bude v říjnu 2019, kdy žebříček nejrychleji rostoucích technologických firem vyhlásíme. Přesně datum ještě upřesníme.

Technologické firmy Deloitte Technology Fast 50
Deloitte živě 

Mezinárodní normy ISO zdaleka nejsou jen o tom, že získáte papír

Za svou více než patnáctiletou praxi v oboru ISO norem jsem se mnohokrát setkala s názorem, že certifikáty jsou jenom o tom „mít papír, kterým se prokážu“. Tyto „ústrky“ si však mezinárodní normy ISO rozhodně nezaslouží, protože se jedná o standardy, které pomáhají nastavit procesy dynamickým a fungujícím způsobem. A pokud se k jejich implementaci přistoupí tzv. s otevřenou hlavou a ne pouze formalisticky, můžete vytvořit skutečně praktické fungující manažerské systémy, které vás jako firmu neustále posouvají dál a umožňují vám stálé zlepšování vašich procesů. ISO standardy vám totiž vytvoří jen jakýsi rámec, ale jak si vše nastavíte, záleží pouze na vás. A to je to, co mě na této problematice nejvíc baví - ta možnost, přizpůsobit formální rámec opravdovým individuálním požadavkům firmy. 

19. 8. 2019
Technologie 

Budoucnost dopravy: Centralizace dopravních operačních systémů jako cesta pro udržitelný rozvoj

Drtivá většina obyvatel vyspělých zemí využívá moderních dopravních prostředků každý den. Evoluce všech způsobů dopravy je dnes natolik rychlá, komplexní a přirozená, že už se nad ní ani nepozastavujeme. Každý student, který na cestě do školy nasedne na tramvaj a bezkontaktně zaplatí jízdenku, dokonce i každý turista, který se po městě projíždí na sdílené koloběžce, je však součástí této modernizace. Podívejte se společně s námi, jaké moderní technologie v oblasti dopravy dnes využíváme a položme si otázku: Dokážeme je propojit v jeden provázaný a funkční celek dříve, než nám přerostou přes hlavu? 

16. 8. 2019
Technologie  Daně 

Podpora modernizace a automatizace výroby v oblasti Průmyslu 4.0

Plánujete modernizovat a automatizovat výrobu či zavádět nové procesy řízení podnikatelských aktivit? Jsou s těmito plány spojené investice finančních prostředků do výrobních či souvisejících technologií nebo do informačních systémů a jiného SW/HW vybavení? Pokud ano, pak vás bude určitě zajímat, že Agentura pro podnikání a inovace (API) spustila 22. července 2019 dotační program, který přesně tyto aktivity podporuje. 

14. 8. 2019