Deloitte živě 

Climate Rules v praxi. V Deloitte proběhl první projektový den

Pozor, pozor, hrozí poškození ekosystému, lidská civilizace je v ohrožení! Je na vás, abyste danou zemi zachránili a pomohli jí při řešení těch nejpalčivějších problémů, s nimiž se potýká. Takhle nějak začínal projektový den Climate Rules v Praze. Mladí lidé pak usilovně hledali možnosti, jak se co nejlépe poprat s danými problémy a jak pak výsledky své práce prezentovat. Zvítězil tým ze školy SOŠ a SOU Kladno.

V červnu 2022 se v pražském sídle Deloitte sešli studující z pěti českých středních škol, aby se naplno zapojili do projektového dne Climate Rules organizovaného ve spolupráci s nadacemi Nvias, Bridge Academy a Deloitte. Studenti a studentky se ve skupinách ujali vedoucích rolí ve fiktivních státech, kde ale probíhají reálné problémy spojené s klimatickou krizí a dalšími socioekonomickými problémy. Během pěti hodin, které v reálu představovaly období 100 let, vymýšleli, jak pomocí technologií a inovací zachránit planetu a zamýšleli se nad tím, jak bude náš svět jednou vypadat. A pokud nás nečeká úplně pozitivní scénář, tak jak ho lze zlepšit.

quote icon

Projekt Climate Rules nás zaujal hlavně tím, že zábavnou a kreativní formou propojuje technologie s udržitelností a že pomáhá mladým lidem pochopit a uchopit zásadní problémy dnešní společnosti, od environmentálních po socioekonomická témata. Zásadní je i to, že v mladých lidech probouzí kreativitu, hledání nových cest pomocí inovací a moderních technologií a motivuje je k tomu, aby se zamysleli nad naší budoucností.

author name Ivana Lorencovičová, Country Managing Partner Deloitte CZ a SK | Lídryně WorldImpact programu za Deloitte CE

Hra Climate Rules z dílny Nvias posiluje kompetence k udržitelnému rozvoji. Kromě vymýšlení technologických řešení studentky a studenti hledají způsoby, jak mezi sebou spolupracovat, jak rozvíjet prezentační schopnosti při veřejné obhajobě svých strategií, anebo se učí diplomatickému jednání, když se snaží dohodnout a najít kompromisy při prosazování společných řešení. Hra probíhá v pěti evropských zemích a propojuje tak středoškolské studenty z Česka, Slovenska, Polska, Slovinska a Maďarska.

WorldClimate by Deloitte. Protože planeta je jen jedna

Nebudeme se rozepisovat o tom, proč je tohle téma důležité. To všichni moc dobře víme. Stejně jako to, že žádná druhá planeta, kde bychom mohli žít, momentálně neexistuje. Takže pokud chceme tu naši chránit, musíme se k ní chovat ohleduplně. Základem Deloitte globální strategie WorldClimate jsou měřitelná a jasná opatření, která povedou k udržitelnějšímu světu a zmírnění dopadů klimatické krize. Pomocí vzdělávání, inovací a moderních technologií chceme inspirovat naše zaměstnance i širší komunitu k odpovědným rozhodnutím v oblasti klimatu.

Změna vždy začíná zevnitř. A my jsme ji odstartovali.

Zjistěte více >

Projektový den Climate Rules v Praze v obraze

Nadcházející akce

Semináře, webcasty, pracovní snídaně a další akce pořádané společností Deloitte.

    Zobrazit vícearrow-right