Deloitte živě 

Fotit telefonem jako profík? Děti se na setkání Deloitte KidsXO klubu učily základům fotografie

Od doby, co se mobilní telefony naučily pořizovat obrázky, jsou fotoaparáty doslova všude kolem nás. Zacházet s nimi ale není jen tak – najít správný úhel, nastavit expozici… To už je skoro věda. Přesvědčily se o tom i děti na posledním setkání klubu KidsXO v roce 2020. Tématem online akce byly základy fotografie, o kterých přednášeli odborníci na slovo vzatí od fotografů, editorů až po filmového režiséra. Mladí posluchači se tak dozvěděli nejen o tom, jak správně fotit, ale také si například vyzkoušeli, jak pořízené obrázky upravovat.

Jelikož v uplynulém roce nebyla situace osobním setkáním příliš nakloněna, bylo na čase přesunout KidsXO do digitálního prostředí. Všichni mladí fotografové se ve smluvený čas proto setkali v online meetingové místnosti, kde je přivítali Senta Čermáková, šéfka inovačního týmu Deloitte, Diana Rádl Rogerová, řídící partnerka Deloitte, a další organizátoři a přednášející.

Jako první přišla na řadu trocha teorie. Dětští posluchači se dozvěděli něco o historii fotografie, například kdy první fotografie vůbec vznikla nebo co je to camera obscura. Dále se seznámili s fotoaparátem samotným a s tím, jak funguje zachycování obrazu. V závěru teoretické části dostaly děti také krátké „školení“ a řadu praktických tipů, které se mohou hodit při samotném focení – jak zachytit obrázek ve správné kompozici, co je to zlatý řez, na co si dát pozor při nastavování expozice, jaké známe filmové/fotografické záběry a mnoho dalšího.

Druhá část setkání byla věnována výtvorům samotných účastníků – před akcí měly děti příležitost zaslat nám svou fotografii s vánoční tematikou. Tyto obrázky pak následně procházeli pozvaní odborníci a probírali s dětmi, co se jim na fotkách líbilo nebo na co by měly dávat do budoucna naopak pozor.

Závěrečná část setkání byla věnována editaci fotografií. Děti se rozdělily do skupinek, ve kterých jim přizvaní profesionální grafici názorně předvedli, jak lze pořízený snímek upravit, jak vytvářet koláže, přidávat efekty a mnoho dalšího. Spolu s předchozí teoretickou částí se tak dostalo dětem stručného, ale praktického návodu jak se stát (lepším) fotografem a jak dělat povedené snímky, třebaže v danou chvíli je po ruce například „jen“ chytrý telefon.

Chcete se dozvědět, jakým aktivitám se dále věnuje náš Deloitte KidsXO klub? Potom neváhejte a přečtěte si o dalších jeho setkáních u nás na blogu. A pokud byste chtěli, aby se členem KidsXO stalo i vaše dítě, navštivte webové stránky projektu, kde najdete podrobnější informace o registraci i klubu samotném.

Deloitte KidsXO klub
Deloitte živě 

CzechSetGo!: Vzdělávání by nemělo končit ve škole, do systému se musí zapojit i firmy

V České republice chodíme do školy v průměru 12,7 let, což nás v tomto parametru řadí na 15. místo na světě. Přesto co se týče úrovně digitálních znalostí naší aktivní populace, nachází se Česko na 41. místě, na světě je pouze 6 zemí, kde je těžší najít kvalifikovanou pracovní sílu a i v budoucnu bude mít 71 zemí kvalifikovanější pracovní sílu než Česko. Co nám tato čísla napovídají? Je naše školství neefektivní? Nebo se lidé po ukončení školní docházky přestávají rozvíjet a dále se vzdělávat? Jak to změnit? A jak se mohou na zlepšení podílet firmy? To bylo jedno z témat konference CzechSetGo!, jejímž cílem je přispět k digitalizaci Česka. 

13. 9. 2021
Deloitte živě 

Letní stáže v Deloitte pro studenty: praktické dovednosti i vhled do jiných oborů

Díky letní stáži v Deloitte se studenti seznámili s kulturou mezinárodní poradenské společnosti a získali praktické zkušenosti v oblasti, která je zajímá. „Snažíme se vyjít studentům vstříc a umožnit jim absolvovat stáž v týmu, který koresponduje s jejich zaměřením,“ říká Iva Habrnálová z HR oddělení Deloitte. Druhým ročníkem stáže prošlo šest studentů. Tři z nich se s námi o své dojmy podělili v předchozím článku. Co si ze stáže odnáší druhá trojice? 

3. 9. 2021
Deloitte živě 

Díky stáži v Deloitte jsem si vyzkoušela práci auditora a naučila se komunikovat s klienty, říká studentka Nelly

Šest týdnů získávání cenných pracovních zkušeností, poznávání firemních procesů a navazování kontaktů. To je letní stáž v Deloitte, jíž se mohou zúčastnit vybraní čeští a slovenští studenti zahraničních univerzit, kteří úspěšně projdou přijímacím pohovorem. „Studentské stáže přináší obohacení oběma stranám. Studenti zjistí, jak funguje naše kultura a jaké to je pracovat pro společnost našeho typu. My si zase ceníme jejich pohledu zvenčí a odvedené práce na svěřených úkolech,“ vysvětluje Iva Habrnálová z HR oddělení, proč Deloitte tento program organizoval již podruhé. Kdo byli letošní stážisté a jaké zkušenosti si odnášejí? 

26. 8. 2021