COVID-19  Daně 

Jak na chytrou daňovou kancelář?

Současná pandemie koronaviru přinesla i zvýšený zájem o práci na dálku. Ne všechny daňové subjekty ale zastihla tato situace stoprocentně připravené. Zaznamenali jsme, že řada společností utrpěla škody kvůli obtížnostem s e-komunikací, protože ještě stále nepracují se všemi možnostmi, které jim česká legislativa a moderní technologie nabízejí. Přitom je už nyní zřejmé, že budoucnost bude vyžadovat flexibilitu, a elektronizace procesů bude její neoddělitelnou součástí.

Proto jsme dali hlavy dohromady a přicházíme s možností spravovat (nejen) daňové záležitosti kdykoliv, odkudkoliv a s úsporou nákladů. Tyto kroky jsou ideálním způsobem, jak efektivně uvolnit finanční prostředky, čas a podnikatelské kapacity. Jedině tak lze totiž zachovat zdravé fungování společnosti v podnikatelském prostředí, které je náchylné ke změnám více než kdy dříve.

Také vzhledem k novele daňového řádu, která by pod názvem MOJE daně měla zavést digitální platformu pro komunikaci se správcem daně v daňových věcech, je nezbytné, aby společnosti již začaly s digitalizací pracovat.

Položte si prosím následující otázky:

  • Ohrozila pandemie koronaviru plnění vašich povinností ve vztahu k finančnímu úřadu?
  • Zapomněli jste například podat DPH přiznání či kontrolní hlášení?
  • Anebo chcete zkrátka dát sbohem hromadám papírů a začít spravovat dokumentaci elektronicky a online?

Pokud zní vaše odpovědi „ano“, pak je namístě zamyslet se nad možným řešením. Rádi vám v této oblasti budeme asistovat a představíme vám dané možnosti. V případě zájmu o krátký workshop, zhodnocení nastavení vašich současných procesů a komplexní informaci o všech možnostech jejich zlepšení  se na nás neváhejte obrátit.

Digitalizace Daňový řád dReport zpravodaj
COVID-19  Deloitte živě 

Známé osobnosti o vzdělávání v karanténě: Online výuka ukázala své limity, ale i příležitosti pro příště

Být rodičem v době koronaviru rozhodně nebylo snadné. Opatření, v rámci kterých byly ze dne na den uzavřeny všechny školy, zásadním způsobem narušila každodenní program nejen dětí školou povinných, ale také jejich rodičů. Na našem posledním webcastu „Deloitte for Schools“ jsme se zeptali členky představenstva České spořitelny Daniely Peškové, kardiologa Josefa Veselky, novináře Jindřicha Šídla či bývalého guvernéra ČNB Miroslava Singera na to, jak uplynulé měsíce hodnotí, a jestli by v online školním režimu dokázali pokračovat i nadále. 

29. 5. 2020
COVID-19  Daně 

Vyhlášení nových programů zaměřených na pomoc s bojem proti koronavirové nákaze

Vláda schválila nové programy z řady COVID na pomoc firmám a podnikatelům s odstraněním či zmírněním následků způsobených koronavirovou pandemií. Podniky mohou získat příspěvek na nájem až 50 procent, pokud jim majitel sníží nájemné o 30 procent. Další pomoc má formu záruk za úvěry. Na ty je vyčleněno 150 miliard korun a může na ně dosáhnout až 150 000 podnikatelů. Vláda si od těchto opatření slibuje, že pomocí tzv. pákového efektu se na podporu podniků uvolní až 500 mld. Kč. 

25. 5. 2020