Technologie  Právo 

TechLaw zpravodaj: Cybersecurity [září 2019]

Evropská agentura pro bezpečnost sítí a informací v letních měsících vydala dvě výroční zprávy zabývající se bezpečnostními incidenty a český Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost vydal první sadu doporučení pro správu sociálních sítí. Počátkem října bude také úřad v Praze pořádat Festival bezpečného internetu.

ENISA: výroční zprávy o telekomunikacích a službách vytvářejících důvěru

Evropská agentura pro bezpečnost sítí a informací (ENISA) v letních měsících uveřejnila výroční zprávy o bezpečnostních incidentech v sektorech telekomunikací a služeb vytvářejících důvěru (ve smyslu nařízení eIDAS) – Annual Report Telecom Security Incidents 2018 a Trust Services Security Incidents 2018 – Annual report.

NÚKIB vydal sadu doporučení pro bezpečnou správu sociálních sítí

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost vydal první sadu doporučení pro bezpečnou správu sociálních sítí. Doporučení obsahuje 18 stručných bodů a jedno specifikum pro Facebook.

Festival bezpečného internetu (FBI 2019)

2. a 3. října 2019 se v Národní technické knihovně v Praze uskuteční Festival bezpečného internetu pořádaný v rámci Evropského měsíce kybernetické bezpečnosti. K hlavním organizátorům patří Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB), CESNET a sdružení CZ.NIC.

Cybersecurity TechLaw zpravodaj
Právo 

Nové povinnosti internetových tržišť aneb když se i podnikatel stává tak trochu spotřebitelem

V polovině července začala platit nová pravidla týkající se obchodování na internetových tržištích. Jejich cílem je tuto oblast digitálního světa zpřehlednit a stanovit jasná a férová pravidla. Pro některé poskytovatele to znamená zásadní změny v dosavadním způsobu poskytování služeb, pro jiné jde pak o pouhé legislativní zakotvení již fungující best practice. Jaké změny nová pravidla přinášejí? Kterých poskytovatelů se týkají? A jaké jim hrozí tresty v případě nedodržení? 

21. 7. 2020
Právo  Deloitte živě 

Novinky ve vysílání zaměstnanců: Jak se nová pravidla promítnou v plánování zahraničních služebních cest?

Pravidla pro vysílání zaměstnanců za hranice doznaly zásadních změn. Tyto změny se týkají nejen cest tuzemských zaměstnanců za hranice Česka, ale i zaměstnanců, kteří přijíždí pracovně ze zahraničí do České republiky. Již od 30. července 2020 začne totiž platit novela zákoníku práce, která v sobě reflektuje požadavky vyplývající z revidované směrnice EU o vysílání pracovníků do zahraničí. Jaké konkrétní novinky nás čekají? Na co se v souvislosti s uvedenými změnami připravit? A jak si s novými pravidly poradila legislativa v jiných evropských státech? Těmito a dalšími otázkami jsme se zabývali se v rámci našeho webcastu věnovanému mobilitě zaměstnanců. 

20. 7. 2020