Daně 

Aktualizovaný harmonogram výzev OP PIK 2018

Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo aktualizovaný harmonogram výzev OP PIK s platností od 25. 5. 2018. Oproti předchozímu harmonogramu došlo k upřesnění termínů vyhlášení výzev a termínů pro příjem žádostí.

Oproti předchozímu harmonogramu došlo k upřesnění termínů vyhlášení výzev a termínů pro příjem žádostí. Níže uvádíme informace k vybraným výzvám:

dotace Dotace a investiční pobídky MPO OP PIK
Daně 

Digitální měny a jejich problematika v daňovém a právním světě

S rostoucí popularitou digitální měny, jinak také kryptoměny, roste množství otázek, které se týkají jejich právní definice, účtování a zdanění. V poslední době se objevily indicie, které mohou být v této tématice nápomocné, nicméně skutečností je, že současná česká daňová legislativa tuto problematiku specificky nepokrývá, a tak je každý vlastník digitální měny ponechán v určité nejistotě. 

20. 8. 2018
Daně  Právo 

Tradice versus inovace, takový je Uber v praxi. A zákonodárci si lámou hlavu s regulací sdílené ekonomiky 

Se sdílenou ekonomikou je spojeno téma regulace a silné emoce. Stát si láme hlavu, jak nové formy podnikání zdanit, nemá se však o co opřít – postoje ke sdílené ekonomice se ve světě rozcházejí. Jednou ze sdílených služeb, která zákonodárce pálí nejvíc, je sdílená doprava v čele s přepravní společností Uber. Jaké povinnosti řidičům z provozování této služby plynou? A budeme potřebovat nové zákony, které budou regulovat sdílenou ekonomiku? 

9. 8. 2018