Deloitte živě 

Anketa: v IT Consultingu v Deloitte nás baví různorodost, technologie a kolegové

Co se jim na práci v IT nejvíc líbí? Co je po nástupu do Deloitte nejvíc překvapilo? A s jakými technologiemi rádi pracují? Nejen na tyto otázky jsme se v následující anketě zeptali našich kolegů z IT Consultingu – cloudového architekta Oldy a frontend developerek Blanky a Dominiky. Pojďte s nimi na skok do IT Consultingu a zjistěte, proč je skvělé rozvíjet své IT znalosti právě v Deloitte.

Chceš se o IT Consultingu dozvědět víc? Přečti si rozhovor s Markem Scheibingerem, který v Deloitte pracuje jako byznysový a systémový analytik, a dozvíš se, co všechno se člověk v IT týmu naučí, co by už měl při nástupu umět nebo na co se v Deloitte může těšit.

> Chci si přečíst článek

Dominika Karasová, frontend developerka, Consulting, Deloitte

Dominiko, co tě na práci v týmu IT v Deloitte nejvíc baví?

Jsem ráda, že je práce velmi různorodá, projekty se nám poměrně svižně mění, takže se stále setkávám s novými projekty, technologiemi a s novými výzvami. Obměňuje se mi také nejužší tým lidí, se kterými pracuji (na každém projektu nás z týmu pracuje jen část), díky tomu mám možnost se setkat s různými přístupy a pohledy na věc. V neposlední řadě práci také velmi zpříjemňuje skvělý kolektiv lidí, které mám kolem sebe.

A co tě nejvíc po nástupu do Deloitte nejvíc překvapilo?

Překvapilo mě, jak moderní technologie a moderní přístupy k vývoji se v našem týmu prosazují. Z doslechu vím, že některé společnosti často mívají problém „odpoutat se“ od technologií, na které jsou zvyklé, a že celý technologický stack potom bohužel zastarává. Byla jsem příjemně překvapená, s jak zajímavými technologiemi jsem se tady setkala.

quote icon

Díky tomu, že pracujeme na různých projektech pro různé klienty, získáváme širší přehled o používaných technologiích a nemám pocit, že bychom stagnovali, co se znalostí týče.

Baví tě pracovat víc na zahraničních, nebo na tuzemských projektech?

Obojí má něco do sebe. Momentálně mě ale více baví zahraniční projekty, zejména díky možnosti zlepšit si angličtinu a rozšířit si obzory.

S jakými technologiemi tě nejvíce baví pracovat?

Ráda pracuji s JavaScriptem, konkrétně s frameworkem React. Nejnověji mě nadchnul také Next.js, který už jsme v týmu na pár projektech využili.

Který benefit z těch, které Deloitte poskytuje, je pro tebe nejdůležitější?

Je to možnost určit si flexibilně pracovní dobu dle svých preferencí a možnost využívat home office. A celkově podpora work-life balance.

 

Oldřich Novák, cloudový architekt, Consulting, Deloitte

Oldo, co tě na práci v týmu IT v Deloitte nejvíc baví a co tě po nástupu nejvíc překvapilo?

Nejvíc mě baví různorodost projektů, poznávání nových lidí a posouvání našich klientů dál. A nejvíce mě překvapila neformálnost a otevřenost mých kolegů, snaha navzájem si pomoci a učit se jeden od druhého.

Jaké certifikace můžeš v Deloitte získat?

Deloitte podporuje vzdělávání svých zaměstnanců, protože špičkové znalosti a dovednosti jsou to, co od nás naši klienti očekávají. Díky aliancím se společnostmi, jako je Amazon, Google či Microsoft, máme přístup k různým tréninkovým programům a certifikacím. Já osobně jsem za poslední rok získal certifikát AWS Solution Architect Professional.

quote icon

Pomáhám klientům najít tu správnou cestu do cloudu, ukázat jim jaké výhody jim přinese a jaké výzvy je na cestě čekají. Umíme definovat dlouhodobé strategie, ale rovněž si vyhrnout rukávy a naprogramovat například cloud-native serverless aplikaci.

Baví tě pracovat víc na zahraničních, nebo na tuzemských projektech?

Pracoval jsem dlouhou dobu v zahraničí na zahraničních projektech a každému můžu tuto zkušenost jen doporučit. V současné době mě ale nejvíc baví využívat tyto zkušenosti na tuzemských projektech.

S jakými technologiemi tě nejvíce baví pracovat?

Jako cloudový architekt samozřejmě pracuji nejvíce právě s cloudovými technologiemi. Dnes už to není o tom mít server někde u cloud providera, naopak snažíme se co nejvíce využívat serverless technologie, cloud-native a managed služby pro AI a datovou analytiku.

Který benefit z těch, které Deloitte poskytuje, je pro tebe nejdůležitější?

Možnost pracovat odkudkoliv a časová flexibilita.

 

Blanka Semanová, frontend developerka, Consulting, Deloitte

Blanko, co tě na práci v týmu IT v Deloitte nejvíc baví a co tě po nástupu nejvíc překvapilo?

Baví mě práce na zajímavých projektech s lidmi, kteří své práci opravdu rozumí a dokážou své vědomosti sdílet s ostatními. Co mě překvapilo, byla uvolněná atmosféra a pocit, že žádná otázka není hloupá.

Baví tě pracovat víc na zahraničních, nebo na tuzemských projektech?

Baví mě pracovat na rozmanitých projektech, kde můžu získat nové znalosti nebo rozvíjet ty, které již mám. Není podstatné, jestli je to projekt v tuzemsku, nebo v zahraničí. Důležité jsou technologie a tým. Nicméně při zahraničních projekt je možnost do dané země vycestovat, takže bych to označila za malé plus.

quote icon

Deloitte patří ke společnostem, které se na svého zaměstnance dívají jako na člověka, jenž má svoje potřeby, sny a touhy, a podle toho s ním i jedná. Osobně to považuji za jeden z nejdůležitějších faktorů, proč pracuji právě v týmu IT v Deloitte.

S jakými technologiemi tě nejvíce baví pracovat?

Jsem frontend developerka a nejraději pracuji v Reactu a Next.js. Za mě to jsou skvělé technologie, ve kterých se vyvíjí skoro samo. Je velmi příjemné se občas vrátit k čistému JavaScriptu nebo zkusit alternativy k vývoji komponent, ale React je vždycky framework, ke kterému se vracím nejraději.

Který benefit z těch, které Deloitte poskytuje, je pro tebe nejdůležitější?

Možnost mít seniorní kolegy, od kterých se můžu učit, setkávat se s novými technologiemi a moci si vybrat, kam se chci posouvat.

Hledáme nové posily!

Zaujala tě práce v IT Consultingu? Mrkni, jaké pozice právě nabízíme, a ozvi se nám. Rádi se s tebou sejdeme.

Kariéra v Deloitte

Nadcházející akce

Semináře, webcasty, pracovní snídaně a další akce pořádané společností Deloitte.

    Zobrazit vícearrow-right