Deloitte živě 

Deloitte Snowball: program pro nováčky v auditu, kde se na ně zkušenosti i kontakt s praxí nabalují rychleji než sněhová koule

Pouhá znalost teorie v praxi málokdy postačí. Vstup do praxe bez znalosti teorie se snadno může stát pro člověka noční můrou. V Deloitte to víme, a proto jsme pro nováčky připravili dvouměsíční školení Snowball, v němž se naučí všechno to, bez čeho se jako čerství auditoři neobejdou. Vedle mnoha technických vychytávek, znalostí účetnictví a auditní metodiky a jejich aplikace v praxi, si zakusí i jednání s klientem. Získané zkušenosti jim pomohou připravit se na nenadálé situace a problémy a usnadní jim vstup do auditorského světa.

Seděli jste někdy celý den v uzavřené školící místnosti a na konci dne zjistili, že jste se vlastně nic moc nového nenaučili? Nebo jste zažili trénink, který se zaměřoval jen na teorii, jež ale bez nácviku praktické aplikace plavala ve vzduchoprázdnu a už vůbec nebyla k zapamatování? Ptali jste se sami sebe, zda neexistuje nějaká lepší cesta? U nás je to Deloitte Snowball – program pro nováčky v auditu, který maximálně efektivním způsobem připravuje analytiky na to, co budou reálně dělat. Jak? Tak, že během dvou měsíců na ně nabalí zkušenosti stejně, jako sněhová koule další sníh…

Snow (sněhová) + ball (koule) => Snowball

„Program školení je tvořen několika základními pilíři, přesto však poskytuje i prostor pro flexibilní změny v závislosti na potřebách účastníků. Nejsme tedy svazováni striktní časovou dotací, ale dokážeme nabídnout prostor pro vysvětlení problematických oblastí nejen na skupinové, ale i na individuální bázi. Cílem tohoto přístupu je, aby nováčci porozuměli nejen teorii, ale uměli ji také aplikovat v praxi,“ říká Bára Veselá, Senior Analyst v oddělení Audit & Assurance, která si Snowball vyzkoušela na vlastní kůži při jeho premiérovém ročníku. Tím, jak jako účastnice programu tvrdě pracovala a jak sama aktivně pomáhala svým kolegům a kolegyním, zaujala vedoucí Snowballu natolik, že ji nabídli roli školitelky.

KARIÉRNÍ OKÉNKO: Hledáme Analytiky do auditu! Kontakt s předními profesionály z oboru, hodně cestování i osobní rozvoj zaručeny! Detaily v inzerátu.

Stejně tomu bylo i v případě Bennyho Kobosila, který pracuje na stejné pozici. K tomu, co řekla Bára, doplňuje, že studenti během školení získají know-how, které jen teorie nenabídne, a osvojí si soft skills potřebné k (vy)řešení problému. „Důležité je, aby pochopili, proč konkrétní věci i kroky dělají. Neříkáme jim, tady musíš kliknout, tohle musíš získat přesně podle návodu, protože jednoznačný návod na to není, každý klient je jiný. Společně se vždy snažíme dobrat cíle a nacházet řešení. Jde nám o to, aby to byli oni, kdo budou věcem přicházet na kloub, místo toho, aby čekali, že jim pak v praxi bude někdo stát za zády a diktovat jim, co přesně mají dělat.“

Snowball v otázkách a odpovědích

Co je na cestě k pochopení auditu nejdůležitější?

Bára: Komunikace. Každý klient je jiný, stejně tak i tým, ve kterém pracujeme. Neexistuje proto univerzální návod, jak se spolu naučit efektivně komunikovat. Navíc na začátku kariérní cesty moc nevíte, jak jednat s klientem, především když se dostáváte do kontaktu s lidmi z top managementu. Je tam určitá obava. V rámci školení tedy vytváříme dostatek příležitostí, jak si procvičit komunikaci a poučit se z případných chyb.

Jak Snowball pomůže nováčkům bez praxe – co je obecně pro ně důležité?

Benny: Přistupovat k nim tak, abychom co nejvíce pokryli jejich potřeby a vytvořili jim školení na míru. Pracujeme v oblasti služeb, takže naším cílem je, aby byl klient spokojený, ale také abychom bezpečně pokryli zadání auditu. Proto se ve Snowballu hodně zaměřuje na trénink soft skills. Nováčci mají dost času na to, aby se během školení zaběhli v základní logistice, administrativním systému. Získají dostatečně dlouhou dobu na aklimatizaci. Současně na sobě ale musí pochopitelně strašně moc pracovat, což si podle mého názoru od prvních dnů uvědomují a práce s nimi je proto mnohem jednodušší. Všichni, jak školitelé, tak účastníci, chápeme, proč na tom školení jsme a co je jeho cílem. To je obrovské plus ve chvílích, kdy je zrovna náplň práce složitější a je potřeba se kousnout.

Jak by to vypadalo, kdyby analytici naskočili do praxe bez tohoto školení?

Benny: Na výsledku jednoho auditu by se možná zase tak moc nezměnilo, protože na zakázce nikdy není jen jeden člověk. Ostatní členové auditního týmu by ale museli kromě své práce trávit ještě více času prací za své kolegy, což je především v průběhu sezóny vyčerpávající.

O čem konkrétně Snowball je?

Bára: Program má za cíl připravit nováčky na práci Analytika v auditu. Začínáme tedy celkovým nadhledem a postupně zacházíme do větších a větších detailů. Součástí školení je i práce na reálné zakázce u klienta, takže dvouměsíční školení neprobíhá v simulovaném prostředí. Nováčci mají dost příležitostí propojit si teorii s praxí, poučit se z vlastních chyb a při společném debriefu či panelových diskuzích si uvědomí, že každý na svém startu překonává nějaké překážky, které by neměly člověka odradit, ale naopak posunout dál. Jak se říká, každá chyba je příležitostí se něčemu naučit.

Každý z modulů má svého vedoucího, zajímavostí ale je, že do školení se zapojují i junioři…

Bára: Tým školitelů pokrývá celou škálu kariérní pyramidy v Deloitte. Zapojení juniorních zaměstnanců dává nejen jim příležitost rozvíjet se a získávat nové zkušenosti od seniorních kolegů, ale také umožňuje předávat nováčkům informace od lidí, kteří k nim mají nejblíž. Díky stále častějšímu zapojování nejrůznějších analytických nástrojů je práce značně odlišná než ta před několika lety, proto je důležité zahrnout do přípravy programu školení i ty, kteří se s danou náplní práce setkávají na každodenní bázi. V neposlední řadě je výhodou, když můžeme při diskutování plánovaných změn v dalším ročníku školení otočit pohled o 180 stupňů a vžít se do role účastníka.

Jak se analytici v Deloitte připravují na práci v auditu?

TEORIE: dozvědí se, co je to audit a jak se provádí, jaké konkrétní úlohy budou řešit a jak ty zapadají do celku; seznámí se s účetními zásadami a pravidly
PRAXE: vyzkouší si vyřešit reálné situace a příklady, průběžně si ověřují své znalosti, a práci u klienta si vyzkouší již v průběhu úvodního školení…
APLIKACE: vyzkouší si pokročilé auditní analytické nástroje, pod kůži se jim dostanou triky v Excelu a při zpracování dat…
DOVEDNOSTI: zdokonalí své soft skills a schopnost řešit problémy – v komunikaci s klienty i během přípravy na konkrétní situace…

Snowball má celkem 15 modulů, v nichž nováčci řeší ve skupině i individuálně příklady z praxe, procvičují si získané dovednosti a setkávají se s prvními reálnými klienty.

Zajímá vás práce v auditu? Sledujte naše kariérní stránky s aktuálním výpisem pozic.

Kariéra v auditu
COVID-19  Deloitte živě 

Známé osobnosti o vzdělávání v karanténě: Online výuka ukázala své limity, ale i příležitosti pro příště

Být rodičem v době koronaviru rozhodně nebylo snadné. Opatření, v rámci kterých byly ze dne na den uzavřeny všechny školy, zásadním způsobem narušila každodenní program nejen dětí školou povinných, ale také jejich rodičů. Na našem posledním webcastu „Deloitte for Schools“ jsme se zeptali členky představenstva České spořitelny Daniely Peškové, kardiologa Josefa Veselky, novináře Jindřicha Šídla či bývalého guvernéra ČNB Miroslava Singera na to, jak uplynulé měsíce hodnotí, a jestli by v online školním režimu dokázali pokračovat i nadále. 

29. 5. 2020
Deloitte živě 

Nejlépe řízené firmy Česka si ještě před krizí ověřily, že jejich strategie i procesy jsou dobře nastaveny

Co mají společného firmy jako Pilulka Lékárny, AKESO holding, Zásilkovna, HELUZ či ZLKL? Spolu s dalšími pěti patří mezi nejlépe řízené firmy Česka, které byly oceněny v prvním ročníku programu Czech Best Managed Companies 2020. V rámci tohoto programu Deloitte spolu s partnery oceňuje kvalitu řízení soukromě vlastněných firem včetně jejich managementu. Podle lídra programu BMC v České republice Miroslava Svobody dává ocenění směrem k veřejnosti signál, že firma je v tom, co dělá, opravdu dobrá: „Silná strategie a odolnost vůči externím vlivům jsou pak právě teď více než kdy jindy klíčové. Oceněné firmy měly příležitost, aby si všechno tohle ověřily ještě před vypuknutím krize.“ Přečtěte si, jak probíhal první ročník. 

25. 5. 2020
Deloitte živě 

Zásilkovna patří mezi nejlépe řízené firmy Česka. Jak se zásilkový prodej změnil během krize?

„Díky účasti v programu Czech Best Managed Companies jsme urychlili některé procesy zaměřené na digitalizaci firmy, tedy na její flexibilnější řízení. To nám v době pandemie opravdu hodně pomohlo. Dokázali jsme se tak vypořádat například s frontami na hranicích nebo s tím, že nám 66 logistických partnerů napříč celou EU začalo ze dne na den měnit podmínky,“ říká Simona Kijonková, CEO skupiny Packeta a zakladatelka Zásilkovny, která spolu s dalšími deseti firmami získala ocenění Deloitte Nejlépe řízená firma Česka 2020. 

25. 5. 2020