Deloitte živě 

Deloitte Snowball: program pro nováčky v auditu, kde se na ně zkušenosti i kontakt s praxí nabalují rychleji než sněhová koule

Pouhá znalost teorie v praxi málokdy postačí. Vstup do praxe bez znalosti teorie se snadno může stát pro člověka noční můrou. V Deloitte to víme, a proto jsme pro nováčky připravili dvouměsíční školení Snowball, v němž se naučí všechno to, bez čeho se jako čerství auditoři neobejdou. Vedle mnoha technických vychytávek, znalostí účetnictví a auditní metodiky a jejich aplikace v praxi, si zakusí i jednání s klientem. Získané zkušenosti jim pomohou připravit se na nenadálé situace a problémy a usnadní jim vstup do auditorského světa.

Seděli jste někdy celý den v uzavřené školící místnosti a na konci dne zjistili, že jste se vlastně nic moc nového nenaučili? Nebo jste zažili trénink, který se zaměřoval jen na teorii, jež ale bez nácviku praktické aplikace plavala ve vzduchoprázdnu a už vůbec nebyla k zapamatování? Ptali jste se sami sebe, zda neexistuje nějaká lepší cesta? U nás je to Deloitte Snowball – program pro nováčky v auditu, který maximálně efektivním způsobem připravuje analytiky na to, co budou reálně dělat. Jak? Tak, že během dvou měsíců na ně nabalí zkušenosti stejně, jako sněhová koule další sníh…

Snow (sněhová) + ball (koule) => Snowball

„Program školení je tvořen několika základními pilíři, přesto však poskytuje i prostor pro flexibilní změny v závislosti na potřebách účastníků. Nejsme tedy svazováni striktní časovou dotací, ale dokážeme nabídnout prostor pro vysvětlení problematických oblastí nejen na skupinové, ale i na individuální bázi. Cílem tohoto přístupu je, aby nováčci porozuměli nejen teorii, ale uměli ji také aplikovat v praxi,“ říká Bára Veselá, Senior Analyst v oddělení Audit & Assurance, která si Snowball vyzkoušela na vlastní kůži při jeho premiérovém ročníku. Tím, jak jako účastnice programu tvrdě pracovala a jak sama aktivně pomáhala svým kolegům a kolegyním, zaujala vedoucí Snowballu natolik, že ji nabídli roli školitelky.

KARIÉRNÍ OKÉNKO: Hledáme Analytiky do auditu! Kontakt s předními profesionály z oboru, hodně cestování i osobní rozvoj zaručeny! Detaily v inzerátu.

Stejně tomu bylo i v případě Bennyho Kobosila, který pracuje na stejné pozici. K tomu, co řekla Bára, doplňuje, že studenti během školení získají know-how, které jen teorie nenabídne, a osvojí si soft skills potřebné k (vy)řešení problému. „Důležité je, aby pochopili, proč konkrétní věci i kroky dělají. Neříkáme jim, tady musíš kliknout, tohle musíš získat přesně podle návodu, protože jednoznačný návod na to není, každý klient je jiný. Společně se vždy snažíme dobrat cíle a nacházet řešení. Jde nám o to, aby to byli oni, kdo budou věcem přicházet na kloub, místo toho, aby čekali, že jim pak v praxi bude někdo stát za zády a diktovat jim, co přesně mají dělat.“

Snowball v otázkách a odpovědích

Co je na cestě k pochopení auditu nejdůležitější?

Bára: Komunikace. Každý klient je jiný, stejně tak i tým, ve kterém pracujeme. Neexistuje proto univerzální návod, jak se spolu naučit efektivně komunikovat. Navíc na začátku kariérní cesty moc nevíte, jak jednat s klientem, především když se dostáváte do kontaktu s lidmi z top managementu. Je tam určitá obava. V rámci školení tedy vytváříme dostatek příležitostí, jak si procvičit komunikaci a poučit se z případných chyb.

Jak Snowball pomůže nováčkům bez praxe – co je obecně pro ně důležité?

Benny: Přistupovat k nim tak, abychom co nejvíce pokryli jejich potřeby a vytvořili jim školení na míru. Pracujeme v oblasti služeb, takže naším cílem je, aby byl klient spokojený, ale také abychom bezpečně pokryli zadání auditu. Proto se ve Snowballu hodně zaměřuje na trénink soft skills. Nováčci mají dost času na to, aby se během školení zaběhli v základní logistice, administrativním systému. Získají dostatečně dlouhou dobu na aklimatizaci. Současně na sobě ale musí pochopitelně strašně moc pracovat, což si podle mého názoru od prvních dnů uvědomují a práce s nimi je proto mnohem jednodušší. Všichni, jak školitelé, tak účastníci, chápeme, proč na tom školení jsme a co je jeho cílem. To je obrovské plus ve chvílích, kdy je zrovna náplň práce složitější a je potřeba se kousnout.

Jak by to vypadalo, kdyby analytici naskočili do praxe bez tohoto školení?

Benny: Na výsledku jednoho auditu by se možná zase tak moc nezměnilo, protože na zakázce nikdy není jen jeden člověk. Ostatní členové auditního týmu by ale museli kromě své práce trávit ještě více času prací za své kolegy, což je především v průběhu sezóny vyčerpávající.

O čem konkrétně Snowball je?

Bára: Program má za cíl připravit nováčky na práci Analytika v auditu. Začínáme tedy celkovým nadhledem a postupně zacházíme do větších a větších detailů. Součástí školení je i práce na reálné zakázce u klienta, takže dvouměsíční školení neprobíhá v simulovaném prostředí. Nováčci mají dost příležitostí propojit si teorii s praxí, poučit se z vlastních chyb a při společném debriefu či panelových diskuzích si uvědomí, že každý na svém startu překonává nějaké překážky, které by neměly člověka odradit, ale naopak posunout dál. Jak se říká, každá chyba je příležitostí se něčemu naučit.

Každý z modulů má svého vedoucího, zajímavostí ale je, že do školení se zapojují i junioři…

Bára: Tým školitelů pokrývá celou škálu kariérní pyramidy v Deloitte. Zapojení juniorních zaměstnanců dává nejen jim příležitost rozvíjet se a získávat nové zkušenosti od seniorních kolegů, ale také umožňuje předávat nováčkům informace od lidí, kteří k nim mají nejblíž. Díky stále častějšímu zapojování nejrůznějších analytických nástrojů je práce značně odlišná než ta před několika lety, proto je důležité zahrnout do přípravy programu školení i ty, kteří se s danou náplní práce setkávají na každodenní bázi. V neposlední řadě je výhodou, když můžeme při diskutování plánovaných změn v dalším ročníku školení otočit pohled o 180 stupňů a vžít se do role účastníka.

Jak se analytici v Deloitte připravují na práci v auditu?

TEORIE: dozvědí se, co je to audit a jak se provádí, jaké konkrétní úlohy budou řešit a jak ty zapadají do celku; seznámí se s účetními zásadami a pravidly
PRAXE: vyzkouší si vyřešit reálné situace a příklady, průběžně si ověřují své znalosti, a práci u klienta si vyzkouší již v průběhu úvodního školení…
APLIKACE: vyzkouší si pokročilé auditní analytické nástroje, pod kůži se jim dostanou triky v Excelu a při zpracování dat…
DOVEDNOSTI: zdokonalí své soft skills a schopnost řešit problémy – v komunikaci s klienty i během přípravy na konkrétní situace…

Snowball má celkem 15 modulů, v nichž nováčci řeší ve skupině i individuálně příklady z praxe, procvičují si získané dovednosti a setkávají se s prvními reálnými klienty.

Zajímá vás práce v auditu? Sledujte naše kariérní stránky s aktuálním výpisem pozic.

Kariéra v Deloitte Kariéra v auditu
Deloitte živě 

Potkalo se více světů s unikátními zkušenostmi, proto to mohlo fungovat, říká Pavel Doležal z iniciativy COVID19CZ

Březen 2020. Nový koronavirus se šíří Evropou, první případy se objevují také v Česku. Chybí roušky a další ochranné pomůcky, hygiena je přetížena, situace v okolních zemích není příznivá. Nikdo neví, s jakou intenzitou u nás nakonec virus udeří a do jaké míry paralyzuje zdravotní systém. Vedle toho se organizuje skupina kolem českých technologických firem a IT nadšenců, kteří přebírají iniciativu a během pár dnů vytvoří hned několik chytrých řešení pro boj s nákazou. Jak na bojové podmínky vzpomínají jeden ze zakladatelů iniciativy COVID19CZ Pavel Doležal a Karel Roubík, vynálezce plicního ventilátoru CoroVent? 

28. 7. 2020
Právo  Deloitte živě 

Novinky ve vysílání zaměstnanců: Jak se nová pravidla promítnou v plánování zahraničních služebních cest?

Pravidla pro vysílání zaměstnanců za hranice doznaly zásadních změn. Tyto změny se týkají nejen cest tuzemských zaměstnanců za hranice Česka, ale i zaměstnanců, kteří přijíždí pracovně ze zahraničí do České republiky. Již od 30. července 2020 začne totiž platit novela zákoníku práce, která v sobě reflektuje požadavky vyplývající z revidované směrnice EU o vysílání pracovníků do zahraničí. Jaké konkrétní novinky nás čekají? Na co se v souvislosti s uvedenými změnami připravit? A jak si s novými pravidly poradila legislativa v jiných evropských státech? Těmito a dalšími otázkami jsme se zabývali se v rámci našeho webcastu věnovanému mobilitě zaměstnanců. 

20. 7. 2020