Daně 

EU, Irsko – aktuální informace o případu státní podpory poskytnuté společnosti Apple

Dne 18. května 2018 potvrdilo irské ministerstvo financí, že první splátka státní podpory údajně poskytnuté společnosti Apple, byla společností Apple uhrazena na svěřenecký účet.

Plné vrácení poskytnuté podpory se očekává do konce září 2018. V rámci souvisejícího vývoje zamítl místopředseda Soudního dvora Evropské unie odvolání Spojených států amerických proti rozhodnutí Tribunálu Evropské unie, že se USA nemohou do případu zapojit. Odvolání USA bylo zamítnuto z toho důvodu, že USA nemají na výsledku případu týkajícího se dvou dceřiných společností společnosti Apple přímý zájem. Plné znění odvolání je k dispozici zde.

USA Irsko dReport zpravodaj
Daně  Deloitte živě 

Chuť českých firem investovat do výzkumu a vývoje je velká, brzdou je ale nejasný výklad dotačních pravidel

Pro více než polovinu českých firem patří nejistota při posuzování dotací nebo daňových odpočtů finančními či kontrolními orgány k největším problémům, které provázejí aktuální stav kolem posuzování dotací. Společnosti přitom do vlastního výzkumu a vývoje chtějí investovat, rok od roku toto číslo roste. Jak velká je ale jejich ochota investovat? A jaké překážky jim nejvíce ztěžují jejich činnost? Odpovědi hledal průzkum Deloitte a Technologické agentury ČR. 

14. 11. 2018