Daně 

Finsko, EU: Návrh legislativy pro zavedení digitální stálé provozovny byl předložen parlamentu

Dne 3. května 2018 byl finskému parlamentu předložen text směrnice a vysvětlení legislativních opatření vyžadovaných pro implementaci návrhu Evropské komise pro zavedení digitální stálé provozovny.

Na základě návrhu má poskytovatel digitálních služeb v některém z členských států digitální stálou provozovnu v případě, že splňuje jedno z následujících kritérií: roční příjem v daném členském státě přesahuje 7 milionů EUR; platforma má v daném členském státě v jednom finančním roce více než 100 000 uživatelů; ve finančním roce bylo mezi společností a obchodními uživateli uzavřeno více než 3 000 obchodních smluv o poskytování digitálních služeb.

Finsko mezinárodní zdanění dReport zpravodaj
Daně  Deloitte živě 

Chuť českých firem investovat do výzkumu a vývoje je velká, brzdou je ale nejasný výklad dotačních pravidel

Pro více než polovinu českých firem patří nejistota při posuzování dotací nebo daňových odpočtů finančními či kontrolními orgány k největším problémům, které provázejí aktuální stav kolem posuzování dotací. Společnosti přitom do vlastního výzkumu a vývoje chtějí investovat, rok od roku toto číslo roste. Jak velká je ale jejich ochota investovat? A jaké překážky jim nejvíce ztěžují jejich činnost? Odpovědi hledal průzkum Deloitte a Technologické agentury ČR. 

14. 11. 2018