Deloitte živě 

Titul evropského startupového šampiona si odneslo švédské Mimbly, do světového superfinále odcestují i čeští Motionlab

V pražském Kongresovém centru se ve středu 10. dubna konalo evropské finále Startup World Cup & Summit (SWCS). Dvanáct nejlepší evropských startupů se utkalo o investici 500 tisíc dolarů a o postup do světového finále, které uskuteční v Silicon Valley. Ve Spojených státech budou v květnu hrát o rovný 1 milion dolarů. Jedenáct startupů se do finále kvalifikovalo jakožto vítězové regionálních kol. Čtyři nejlepší z regionu Visegrádské čtyřky byli vybráni den před velkým finále. Celkem se SWCS účastnilo zhruba 350 startupů z více než 50 zemí, Deloitte byl partnerem akce.

České barvy v regionálním finále hájilo 14 startupů

Odborná porota, v níž po boku zakladatele fondu Garage Ventures Billa Reicherta nebo spoluzakladatele a CEO startupového inkubátoru UP21 Vítka Šuberta seděl i partner z Deloitte Pavel Šiška, vybírala mezi 21 nejlepšími projekty čtyři nejlepší. Ti se následujícího dne utkali o regionální titul. Celkově Česko na regionálním finále V4 reprezentovalo čtrnáct startupů. Paleta oblastí, kde startupy působí, je velmi rozdílná – od proptechu, virtuální reality, internetu věcí, logistiky nebo e-commerce.

Nejlepší čtyři startupy na středečním regionálním finále SWCS byly DoDo, DOT Glasses, Tori a Motionlab. A právě posledně jmenovaný si získal porotu a naprosto opanoval regionální finále. Brněnský startup Motionlab funguje teprve půl roku a jen o fous mu unikla meta nejvyšší – titul nejlepšího evropského startupu. „Vyvíjíme platformu na tvorbu personalizovaných videí. V nich kombinujeme data o zákaznících s naší šablonou. Jsme schopni tak vytvořit video na míru pro každého,“ řekl spoluzakladatel Motionlab Jan Sekerka.

Evropu ovládl švédský startup na úsporu vody Mimbly

Startup Mimbly vyvinul zařízení, které lze připojit k jakékoliv pračce, a tím výrazně uspořit vodu. Isabella Palmgren, spoluzakladatelka Mimbly na svém vystoupení řekla: „Napustíte pračku, vyperete a naše zařízení přefiltruje vodu a ta se použije na další praní. Odpadní voda z pračky prochází Mimboxem, který obsahuje filtr. Ten vydrží zhruba tři roky. Skrze naše řešení dosahuje úspora vody 50 až 70 procent. A návratnost investice je podle našich výpočtů asi dva roky.“

Mimbly ale není pouze o úspoře vody. Výrazně pomáhá i životnímu prostředí. Zařízení podle Palmgren slibuje nižší zátěž pro čističky odpadních vod, do kterých se dostávají mikroplasty. Současné čističky totiž ještě neumí úplně mikroplasty zachycovat.

Všichni účastnici v regionálním i celoevropském klání museli ve třech minutách představit svůj startup členům poroty. A následně museli dvě minuty čelit mnohdy nelehkým otázkám.

Zajímá vás, co dalšího se dělo na SWCS? Přečtěte si naši reportáž a podívejte se na video z akce.

Mimbly Motionlab Startup World Cup & Summit Startupy Soutěž
Technologie  Deloitte živě 

Tech firmy a startupy pozor! Startuje další ročník žebříčku Deloitte Technology Fast 50

Tohle je hlášení pro všechny technologické firmy. Startuje další ročník žebříčku Deloitte Technology Fast 50, který hledá padesátku nejrychleji rostoucích technologických firem z regionu střední Evropy. Palubní vstupenky pro vás už máme, zbytek je na vás - gate se uzavře 31. července 2019. Nepropásněte příležitost, zabojujte jako české firmy Prusa Research a Kiwi.com, které středoevropský žebříček ovládly dva roky po sobě. 

21. 5. 2019
Lidé  Deloitte živě 

HR Meeting 2019: Připravte se. Už brzy bude vaším kolegou robot. Nebo spíš zetkař?

Nové technologie, generace Z, zaměstnanecká zkušenost i důraz na duševní zdraví – čtyři klíčová slova, která rezonovala celým HR Meetingem 2019, jehož byl Deloitte partnerem. Projděte si naši reportáž přímo z akce, která vám napoví, jak se připravit na kolegu – robota, budoucnost pracovního prostředí, duševní hygienu i tolik omílanou generaci Z. 

16. 5. 2019
Deloitte živě 

Běháme za dobrou věc, podpořili jsme Centrum Rubikon

Účast na prestižních závodech v běhu, individuální tréninky nebo lekce s trenérem, v Deloitte zkrátka během žijeme. Běháním si ale nezlepšujeme jen vlastní fyzičku, snažíme se i pomáhat – třeba jako Centru Rubikon, pro nějž jsme v dubnu připravili charitativní kvíz. Hlavní cenou byla štafeta na Běh se žlutou stužkou, na němž 26. června v Praze vyběhne i tým „Anonymous“ Deloitte Legal. 

13. 5. 2019