Daně 

Aktualizace harmonogramu OP TAK pro rok 2023

Na začátku dubna 2023 Ministerstvo průmyslu a obchodu aktualizovalo harmonogram výzev Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost pro rok 2023. Aktualizací došlo především k úpravě termínů vyhlašování výzev. Připravili jsme pro vás přehled nejočekávanějších dotačních příležitostí s nově stanovenými termíny vyhlášení.

Jednou z prvních vyhlášených výzev tohoto roku zůstává Virtuální podnik – I. výzva. Z tohoto programu lze podpořit oblast informačních a komunikačních technologií, především tedy softwaru a hardwaru, související s výrazným posunem v digitalizaci společnosti.

Ke konci dubna pak očekáváme vyhlášení výzev z oblasti obnovitelných zdrojů energie, ze kterých bude možné podpořit výstavbu či modernizaci malých vodních elektráren či výroben biometanu, a to i pro žadatele z kategorie velkých podniků.

Ve třetím kvartále jsou avizovány výzvy na podporu oběhového hospodářství a úspor vody, ve kterých budou moci žádat malé, střední a velké podniky se střední tržní kapitalizací (do 3 000 zaměstnanců).

Čtvrtý kvartál přinese příležitosti především ve výzkumné a vývojové oblasti či v IT, kde je plánováno vyhlášení výzev Aplikace, Inovace nebo Digitální podnik. Více shrnuje následující tabulka:

Program Doprava 2030: první veřejná soutěž bude brzy vyhlášena

Číst více arrow-right-icon
Ilustrační obrázek: Program Doprava 2030: první veřejná soutěž bude brzy vyhlášena
OP TAK Digitalizace Inovace Obnovitelné zdroje energie Výzkum a vývoj Dotace a investiční pobídky dReport zpravodaj

Nadcházející akce

Semináře, webcasty, pracovní snídaně a další akce pořádané společností Deloitte.

    Zobrazit vícearrow-right