Deloitte živě 

Běháme za dobrou věc, podpořili jsme Centrum Rubikon

Účast na prestižních závodech v běhu, individuální tréninky nebo lekce s trenérem, v Deloitte zkrátka během žijeme. Běháním si ale nezlepšujeme jen vlastní fyzičku, snažíme se i pomáhat – třeba jako Centru Rubikon, pro nějž jsme v dubnu připravili charitativní kvíz. Hlavní cenou byla štafeta na Běh se žlutou stužkou, na němž 26. června v Praze vyběhne i tým „Anonymous“ Deloitte Legal.

Běh se žlutou stužkou chce upozornit na nutnost integrace lidí s trestní minulostí a usnadnit jim návrat do společnosti. Stojí za ní právě Centrum Rubikon, které jim pomáhá najít druhou šanci, ať už vyvedením z dluhové pasti, urovnáním vztahů v rodině, vyrovnáním se s drogovou závislostí nebo důsledky věznění. Prostřednictvím běhání klienti Rubikonu bojují se stresovými situacemi. Sport jim pomáhá vytvořit si zdravé společné návyky a obecně si po dlouhém dni vyčistit hlavu.

A s takovou motivací pro běhání se umí ztotožnit i řada našich kolegů. Pro Terezu Kavan Klimešovou, partnerku ve společnosti Deloitte, se běhání stalo zdravou závislostí: „Běhat jsem začala trochu s nelibostí v cestě za zhubnutím po porodu. Na začátku to byl boj. Vůbec jsem nečekala, že se mi otevřou nové obzory a běhání se stane nedílnou součástí mého života. A částečně i závislostí. Běh je čas pro mě samotnou, je to takový můj dětský pokoj, kam se můžu zavřít. Je ale i místem, které spojuje, kde se seznamuji s novými lidmi a posouvám své limity. Běhám, protože prostě musím.“ Tereza se běhání věnuje dlouhodobě, ve firmě přišla dokonce s novým konceptem pracovních obědů running business lunches.

Pokud se chcete charitativní akce Běh se žlutou stužkou zúčastnit i vy, registrujte se na stránkách projektu.

Ve světě existuje více než sto druhů sociálních inovací, které hledají řešení aktuálních sociálních problémů a pomáhají znevýhodněným skupinám. Přečtěte si, co všechno sociální inovace mohou nabídnout a jak lze s nimi zlepšit kvalitu života jednotlivců, tedy i lidí s trestní minulostí.

Yellow Ribbon Run Charitativní akce Running Business Lunches Sport v Deloitte Běh
Deloitte živě 

Spotřebitelské ceny v červnu ovlivnily ceny rekreace, cestovky zdražily v průměru o 6,7 procenta

Po krátkodobém vzepětí k horní hranici tolerančního pásma inflačního cíle se inflace začala vracet k nižším hodnotám. V červnu se spotřebitelské ceny meziměsíčně zvýšily o 0,2 procenta, meziroční inflace klesla z 2,9 na 2,7 procenta. Nejvýrazněji inflaci v červnu ovlivnily ceny rekreace. Začátek letní turistické sezóny znamenal jako obvykle vyšší ceny dovolených. Cestovní kanceláře tentokrát zvýšily ceny v průměru o 6,7 procenta. 

15. 7. 2019
Daně  Deloitte živě 

Dluhová mapa Evropy: Hrozí další krize? Jsou v nebezpečí i české firmy?

Kdy nás čeká další dluhová krize? To je otázka, kterou si pokládá asi každý finanční ředitel. Zpozornět by však měla celá společnost, protože už dnes začíná být situace na některých místech alarmující – například v Rumunsku se může poměr zadlužení domácností a disponibilního důchodu do deseti let vyšplhat až na závratných 249 %! Jak ze srovnání vychází Česká republika? Zanalyzovali jsme dluhová rizika pro vlády, firmy i domácnosti ve 27 evropských zemích. Projděte si naši Analýzu dluhové udržitelnosti. 

9. 7. 2019
Deloitte živě 

Nová budova Deloitte: klasické korporátní prostředí vzalo za své, přestěhovali jsme se do zcela jiné administračky

Úkol zněl jasně: ne další klasická kancelář, ale unikátní stavba s moderním interiérem, která pro svůj provoz využije moderní technologie a svým interiérem zaměstnance naladí na příjemné a rodinné prostředí. Takový je Churchill I, nová centrála Deloitte, která například využívá rekuperace energií a zeleň kolem budovy zavlažuje vodou zachycenou v retenčních nádržích. Kancelářská budova na pražských Vinohradech je koncipovaná jako větvený strom, z jehož kmene „roste“ dalších 7 pater. Nové prostory nedávno hostily další setkání našeho dámského Deloitte SheXO klubu. 

2. 7. 2019