Deloitte živě 

Běháme za dobrou věc, podpořili jsme Centrum Rubikon

Účast na prestižních závodech v běhu, individuální tréninky nebo lekce s trenérem, v Deloitte zkrátka během žijeme. Běháním si ale nezlepšujeme jen vlastní fyzičku, snažíme se i pomáhat – třeba jako Centru Rubikon, pro nějž jsme v dubnu připravili charitativní kvíz. Hlavní cenou byla štafeta na Běh se žlutou stužkou, na němž 26. června v Praze vyběhne i tým „Anonymous“ Deloitte Legal.

Běh se žlutou stužkou chce upozornit na nutnost integrace lidí s trestní minulostí a usnadnit jim návrat do společnosti. Stojí za ní právě Centrum Rubikon, které jim pomáhá najít druhou šanci, ať už vyvedením z dluhové pasti, urovnáním vztahů v rodině, vyrovnáním se s drogovou závislostí nebo důsledky věznění. Prostřednictvím běhání klienti Rubikonu bojují se stresovými situacemi. Sport jim pomáhá vytvořit si zdravé společné návyky a obecně si po dlouhém dni vyčistit hlavu.

A s takovou motivací pro běhání se umí ztotožnit i řada našich kolegů. Pro Terezu Kavan Klimešovou, partnerku ve společnosti Deloitte, se běhání stalo zdravou závislostí: „Běhat jsem začala trochu s nelibostí v cestě za zhubnutím po porodu. Na začátku to byl boj. Vůbec jsem nečekala, že se mi otevřou nové obzory a běhání se stane nedílnou součástí mého života. A částečně i závislostí. Běh je čas pro mě samotnou, je to takový můj dětský pokoj, kam se můžu zavřít. Je ale i místem, které spojuje, kde se seznamuji s novými lidmi a posouvám své limity. Běhám, protože prostě musím.“ Tereza se běhání věnuje dlouhodobě, ve firmě přišla dokonce s novým konceptem pracovních obědů running business lunches.

Pokud se chcete charitativní akce Běh se žlutou stužkou zúčastnit i vy, registrujte se na stránkách projektu.

Ve světě existuje více než sto druhů sociálních inovací, které hledají řešení aktuálních sociálních problémů a pomáhají znevýhodněným skupinám. Přečtěte si, co všechno sociální inovace mohou nabídnout a jak lze s nimi zlepšit kvalitu života jednotlivců, tedy i lidí s trestní minulostí.

Yellow Ribbon Run Charitativní akce Running Business Lunches Sport v Deloitte Běh
Technologie  Deloitte živě 

Tech firmy a startupy pozor! Startuje další ročník žebříčku Deloitte Technology Fast 50

Tohle je hlášení pro všechny technologické firmy. Startuje další ročník žebříčku Deloitte Technology Fast 50, který hledá padesátku nejrychleji rostoucích technologických firem z regionu střední Evropy. Palubní vstupenky pro vás už máme, zbytek je na vás - gate se uzavře 31. července 2019. Nepropásněte příležitost, zabojujte jako české firmy Prusa Research a Kiwi.com, které středoevropský žebříček ovládly dva roky po sobě. 

21. 5. 2019
Lidé  Deloitte živě 

HR Meeting 2019: Připravte se. Už brzy bude vaším kolegou robot. Nebo spíš zetkař?

Nové technologie, generace Z, zaměstnanecká zkušenost i důraz na duševní zdraví – čtyři klíčová slova, která rezonovala celým HR Meetingem 2019, jehož byl Deloitte partnerem. Projděte si naši reportáž přímo z akce, která vám napoví, jak se připravit na kolegu – robota, budoucnost pracovního prostředí, duševní hygienu i tolik omílanou generaci Z. 

16. 5. 2019
Deloitte živě 

Nezaměstnanost v dubnu klesala, i nadále je více volných míst než uchazečů

Míra nezaměstnanosti měřená podílem nezaměstnaných na populaci mezi 15 - 64 lety poklesla v dubnu na 2,7 % z březnových 3,0 %. V meziročním porovnání byla míra nezaměstnanosti nižší o půl procentního bodu.  I nadále je více volných pracovních míst než uchazečů o zaměstnání. Na jedno volné pracovní místo v dubnu připadlo 0,62 uchazeče o zaměstnání, což je nový historický rekord. 

13. 5. 2019