Deloitte živě 

Běháme za dobrou věc, podpořili jsme Centrum Rubikon

Účast na prestižních závodech v běhu, individuální tréninky nebo lekce s trenérem, v Deloitte zkrátka během žijeme. Běháním si ale nezlepšujeme jen vlastní fyzičku, snažíme se i pomáhat – třeba jako Centru Rubikon, pro nějž jsme v dubnu připravili charitativní kvíz. Hlavní cenou byla štafeta na Běh se žlutou stužkou, na němž 26. června v Praze vyběhne i tým „Anonymous“ Deloitte Legal.

Běh se žlutou stužkou chce upozornit na nutnost integrace lidí s trestní minulostí a usnadnit jim návrat do společnosti. Stojí za ní právě Centrum Rubikon, které jim pomáhá najít druhou šanci, ať už vyvedením z dluhové pasti, urovnáním vztahů v rodině, vyrovnáním se s drogovou závislostí nebo důsledky věznění. Prostřednictvím běhání klienti Rubikonu bojují se stresovými situacemi. Sport jim pomáhá vytvořit si zdravé společné návyky a obecně si po dlouhém dni vyčistit hlavu.

A s takovou motivací pro běhání se umí ztotožnit i řada našich kolegů. Pro Terezu Kavan Klimešovou, partnerku ve společnosti Deloitte, se běhání stalo zdravou závislostí: „Běhat jsem začala trochu s nelibostí v cestě za zhubnutím po porodu. Na začátku to byl boj. Vůbec jsem nečekala, že se mi otevřou nové obzory a běhání se stane nedílnou součástí mého života. A částečně i závislostí. Běh je čas pro mě samotnou, je to takový můj dětský pokoj, kam se můžu zavřít. Je ale i místem, které spojuje, kde se seznamuji s novými lidmi a posouvám své limity. Běhám, protože prostě musím.“ Tereza se běhání věnuje dlouhodobě, ve firmě přišla dokonce s novým konceptem pracovních obědů running business lunches.

Pokud se chcete charitativní akce Běh se žlutou stužkou zúčastnit i vy, registrujte se na stránkách projektu.

Ve světě existuje více než sto druhů sociálních inovací, které hledají řešení aktuálních sociálních problémů a pomáhají znevýhodněným skupinám. Přečtěte si, co všechno sociální inovace mohou nabídnout a jak lze s nimi zlepšit kvalitu života jednotlivců, tedy i lidí s trestní minulostí.

Sport v Deloitte
Deloitte živě 

Účast na Deloitte hackathonu prověří technické znalosti a otevře dveře kariéře v IT

Hackthony nejsou ani zdaleka výhradní doménou zkušených IT odborníků. Stále častěji se místo toho stávají příležitostí pro studenty technických oborů, kteří touto cestou dostávají možnost otestovat své nabyté vědomosti ze školních lavic v praxi. Již pátým rokem proto v Deloitte pořádáme hackathon pro budoucí programátory Advanced Analytics Challenge, tentokrát ve spolupráci s Manifesto Market. Co účastníky čeká, jak hackathon probíhá nebo jak se takový event připravuje, nám povyprávěla Iva Hamerníková, jedna z organizátorek akce a členka Deloitte týmu Analytics & Cognitive. 

21. 2. 2020
Deloitte živě 

Jak se dělá audit v Deloitte: výrobní a hutní společnosti

Pracuji s podniky, které mají opravdu dlouholetou tradici. Těžký průmysl je tradiční obor, který je s Moravou historicky spjatý. Nedílnou součástí tohoto oboru je modernizace, ale i tak zůstává vnitřní kultura firem velmi konzervativní. Jakékoliv rozhodnutí firmy a jakýkoliv další den jejich zaměstnanců reflektuje historii značky a tradici, často i stoletou. Jsem Adam Binar a pracuji jako senior manažer v oddělení Audit & Assurance v ostravské kanceláři Deloitte, kde mám na starosti klienty z oblasti těžkého průmyslu. 

21. 2. 2020
Deloitte živě 

Bezpečnost dat v e-commerce: stane se míra zabezpečení rozhodujícím faktorem a konkurenční výhodou?

Firmy o svých zákaznících shromažďují velké množství dat, která pak používají k lepšímu zacílení nabídek, zefektivnění procesů a pochopitelně k prodeji svých produktů a služeb. Spolu s tím ale vyvstává hned několik otázek, mezi nimiž rezonují ty hlavní: Jsou naše data v bezpečí? Dokáží je e-shopy zabezpečit před útoky hackerů? A stane se jednou bezpečnost dat spotřebitelů v e-commerce faktorem pro rozlišení kvality jednotlivých obchodníků či snad konkurenční výhodou? 

17. 2. 2020