Deloitte živě 

Návštěvníci Retail Summitu porovnávali své cyklistické výkony s profesionály

Retail Summit 2019 je úspěšně za námi. V průběhu dvou dnů dostali účastníci možnost navštívit celou řadu zajímavých přednášek, jejichž témata se letos točila kolem zákaznické zkušenosti. Nebyla to však jediná aktivita v rámci tohoto setkání. Firmy si totiž pro návštěvníky připravily také nejrůznější workshopy a stánky. Pozadu nezůstala ani společnost Deloitte – na jejím stánku se zájemci nejen názorně dozvěděli, jakým způsobem probíhá rychlé zpracovávání velkého množství dat, ale navíc si u toho i trochu zasportovali.

Zájemci měli možnost projet se na profesionálním cyklotrenažéru, který obratem změřil jejich maximální výkon, ujetou vzdálenost na jedno šlápnutí, fyzickou kondici a spoustu dalších údajů. „Naším cílem bylo ukázat datovou analytiku v praxi,“ popisuje stánek Jan Svoboda, marketingový koordinátor ze společnosti Deloitte. Účastníci Retail Summitu tak mohli porovnat své výsledky se známými vrcholovými cyklisty. Na vítěze soutěže potom čekala odměna v podobě profesionálního cyklodresu a cykločepice.

Chytrý cyklotrenažér Wattbike

Wattbike je indoorový ergometr, který simuluje jízdu na běžném kole a okamžitě poskytuje zpětnou vazbu. Jinými slovy se jedná o speciální rotoped se zabudovaným počítačem, který nejen snímá celou řadu aspektů fyzického výkonu jezdce, ale získané informace i podrobně vyhodnocuje a následně graficky znázorňuje. Ve frekvenci stokrát za sekundu trvale zaznamenává 40 různých parametrů. Cyklotrenažér využívají profesionální cyklistické týmy.

Celkově se na chytrém kole projelo 48 účastníků. Mužský průměr nejlepších deseti jezdců byl 9,2 W/Kg, u žen potom 4,7 W/Kg. Celkovým vítězem soutěže se v šestivteřinovém měření maximálního výkonu s výsledkem 11,5 W/Kg stal Adam Zika ze společnosti Roklen.

Zajímají vás nové technologie? Chcete se dozvědět, jakým způsobem se projeví moderní zpracovávání dat v oblasti obchodu? Přečtěte si náš článek o panelové diskuzi z Retail Summitu Digitální transformace obchodu.

Retail Summit 2019 Data
Technologie  Deloitte živě 

Tech firmy a startupy pozor! Startuje další ročník žebříčku Deloitte Technology Fast 50

Tohle je hlášení pro všechny technologické firmy. Startuje další ročník žebříčku Deloitte Technology Fast 50, který hledá padesátku nejrychleji rostoucích technologických firem z regionu střední Evropy. Palubní vstupenky pro vás už máme, zbytek je na vás - gate se uzavře 31. července 2019. Nepropásněte příležitost, zabojujte jako české firmy Prusa Research a Kiwi.com, které středoevropský žebříček ovládly dva roky po sobě. 

21. 5. 2019
Lidé  Deloitte živě 

HR Meeting 2019: Připravte se. Už brzy bude vaším kolegou robot. Nebo spíš zetkař?

Nové technologie, generace Z, zaměstnanecká zkušenost i důraz na duševní zdraví – čtyři klíčová slova, která rezonovala celým HR Meetingem 2019, jehož byl Deloitte partnerem. Projděte si naši reportáž přímo z akce, která vám napoví, jak se připravit na kolegu – robota, budoucnost pracovního prostředí, duševní hygienu i tolik omílanou generaci Z. 

16. 5. 2019
Deloitte živě 

Běháme za dobrou věc, podpořili jsme Centrum Rubikon

Účast na prestižních závodech v běhu, individuální tréninky nebo lekce s trenérem, v Deloitte zkrátka během žijeme. Běháním si ale nezlepšujeme jen vlastní fyzičku, snažíme se i pomáhat – třeba jako Centru Rubikon, pro nějž jsme v dubnu připravili charitativní kvíz. Hlavní cenou byla štafeta na Běh se žlutou stužkou, na němž 26. června v Praze vyběhne i tým „Anonymous“ Deloitte Legal. 

13. 5. 2019