Deloitte živě 

Přistoupili jsme k Chartě Diverzity

V rámci Evropského dne diverzity jsme společně s dalšími 15 firmami přistoupili k Chartě diverzity. Podpisem jsme stvrdili závazek, že budeme i nadále rozvíjet pracovní prostředí pro všechny zaměstnance, bez ohledu na jejich pohlaví, věk, národnost či zdravotní stav.

Záštitu nad dodržováním zásad Charty diverzity v České republice převzala nezisková organizace Byznys pro společnost, která také koordinovala přistoupení nových členů včetně Deloitte. V Česku se k Chartě doposud připojilo 70 firem.

Proč jsme se k Chartě diverzity připojili? „Kouzlo tkví v jedinečnosti. V jedinečnosti každého z našich 1200 zaměstnanců, kteří svou přítomností dnes a denně roztáčí spirálu diverzity. Rozmanitost je největší silou našeho byznysu. Jenže nemůžete dělat jen byznys, musíme se zajímat o ty, kteří za ním stojí, protože každý z nich svým jedinečným způsobem ztělesňuje hned spoustu aspektů diverzity,“ doplnil David Batal, vedoucí partner oddělení auditorských a poradenských služeb Deloitte.

V pracovním prostředí 21. století rozdíly mezi zaměstnanci už nemají své místo, o tom jsme dlouhodobě přesvědčeni. Podívejte se, jak v Česku děláme věci, které mají smysl.

Charta Diverzity Diverzita
Lidé  Deloitte živě 

Kritické myšlení: Cesta k profesnímu růstu i osobnímu rozvoji

Nepodléhat prvnímu dojmu, nepřebírat slepě názory druhých, udržet si odstup a být schopen vytvořit si vlastní názor na základě vědomostí a zkušeností – to jsou schopnosti, které jsou nezbytné pro orientaci v nepřeberném množství informací, které se na nás každý den valí ze všech stran. Ať už mluvíme o soukromém či pracovním životě, bez kritického myšlení se v budoucnu zkrátka neobejdeme. Lze se této schopnosti naučit? A jaké jsou její praktické přínosy? Na tyto a další otázky jsme se zaměřili na třetím z našich MeetUp setkání, kde mladým lidem přinášíme semináře a workshopy věnované trendům z oblasti budoucnosti práce. 

10. 6. 2019
Deloitte živě 

Maloobchod v dubnu podpořily růst mezd i Velikonoce, tržby z prodeje potravin vylétly o 10 procent

Domácí poptávka je i nadále stabilní podporou růstu ekonomiky. V dubnu se maloobchodní tržby reálně meziročně zvýšily o 6,9 procenta. Po očištění o sezónní a kalendářní vlivy stoupl obrat v obchodech o 5,4 procenta. Poptávku nyní podporuje zejména růst mezd. Rizikem rychlého růstu poptávky a zvyšování mezd je tlak na zvyšování cen. 

5. 6. 2019