Deloitte živě 

Přistoupili jsme k Chartě Diverzity

V rámci Evropského dne diverzity jsme společně s dalšími 15 firmami přistoupili k Chartě diverzity. Podpisem jsme stvrdili závazek, že budeme i nadále rozvíjet pracovní prostředí pro všechny zaměstnance, bez ohledu na jejich pohlaví, věk, národnost či zdravotní stav.

Záštitu nad dodržováním zásad Charty diverzity v České republice převzala nezisková organizace Byznys pro společnost, která také koordinovala přistoupení nových členů včetně Deloitte. V Česku se k Chartě doposud připojilo 70 firem.

Proč jsme se k Chartě diverzity připojili? „Kouzlo tkví v jedinečnosti. V jedinečnosti každého z našich 1200 zaměstnanců, kteří svou přítomností dnes a denně roztáčí spirálu diverzity. Rozmanitost je největší silou našeho byznysu. Jenže nemůžete dělat jen byznys, musíme se zajímat o ty, kteří za ním stojí, protože každý z nich svým jedinečným způsobem ztělesňuje hned spoustu aspektů diverzity,“ doplnil David Batal, vedoucí partner oddělení auditorských a poradenských služeb Deloitte.

V pracovním prostředí 21. století rozdíly mezi zaměstnanci už nemají své místo, o tom jsme dlouhodobě přesvědčeni. Podívejte se, jak v Česku děláme věci, které mají smysl.

Deloitte živě 

Nejlépe řízené firmy Česka si ještě před krizí ověřily, že jejich strategie i procesy jsou dobře nastaveny

Co mají společného firmy jako Pilulka Lékárny, AKESO holding, Zásilkovna, HELUZ či ZLKL? Spolu s dalšími pěti patří mezi nejlépe řízené firmy Česka, které byly oceněny v prvním ročníku programu Czech Best Managed Companies 2020. V rámci tohoto programu Deloitte spolu s partnery oceňuje kvalitu řízení soukromě vlastněných firem včetně jejich managementu. Podle lídra programu BMC v České republice Miroslava Svobody dává ocenění směrem k veřejnosti signál, že firma je v tom, co dělá, opravdu dobrá: „Silná strategie a odolnost vůči externím vlivům jsou pak právě teď více než kdy jindy klíčové. Oceněné firmy měly příležitost, aby si všechno tohle ověřily ještě před vypuknutím krize.“ Přečtěte si, jak probíhal první ročník. 

25. 5. 2020
Deloitte živě 

Zásilkovna patří mezi nejlépe řízené firmy Česka. Jak se zásilkový prodej změnil během krize?

„Díky účasti v programu Czech Best Managed Companies jsme urychlili některé procesy zaměřené na digitalizaci firmy, tedy na její flexibilnější řízení. To nám v době pandemie opravdu hodně pomohlo. Dokázali jsme se tak vypořádat například s frontami na hranicích nebo s tím, že nám 66 logistických partnerů napříč celou EU začalo ze dne na den měnit podmínky,“ říká Simona Kijonková, CEO skupiny Packeta a zakladatelka Zásilkovny, která spolu s dalšími deseti firmami získala ocenění Deloitte Nejlépe řízená firma Česka 2020. 

25. 5. 2020
Deloitte živě 

Zápisky z cest: Američané jsou velmi přátelští a pozitivní, ani v náročných situacích neztrácejí úsměv na tváři

Už od 19. století přijížděli Evropané do USA žít svůj „americký sen“. Dnes už to zní možná trochu jako klišé, přesto mnoho lidí – ať už Američanů nebo zahraničních návštěvníků – tento fenomén stále něčím láká. A tak trochu vlastně zlákal i mě. Jmenuji se Lubomír Cupal a v rámci mezinárodního programu Deloitte jsem se se svou rodinou vydal do USA, kde ve zdejší kanceláři pracuji jako konzultant auditního týmu. Do Česka se po bezmála dvou letech vracím letos v červnu a přivážím si s sebou nespočet zážitků a zkušeností, pracovních i životních. A možná i kousek toho pověstného amerického snu. 

15. 5. 2020