Deloitte živě 

Singularity University je po roce zpět!

Robotika, umělá inteligence, internet věcí, etika, nanotechnologie a další oblasti i témata. Přijďte ve dnech 1.–2. dubna 2019 řešit na Žofín budoucnost s největšími mysliteli současnosti.

Stejně jako v loňském roce, i letos je Deloitte partnerem Singularity University Summitu, který se uskuteční ve dnech 1.–2. dubna 2019 v Praze na Žofíně. Mezi hlavními tématy summitu budou dominovat exponenciální technologie, inovace, umělá inteligence, robotika a biotechnologie. Řešit se ale bude také budoucnost bankovnictví, vzdělávání a dopravy, klíčovou roli letos sehraje i etika nebo role demokracie v dnešní společnosti.

Chcete se akce zúčastnit? Jako platinový partner SU summitu vám nabízíme výhodnější ceny vstupenek. Pro více informací kontaktujte tomorrow@deloittece.com.

Deloitte doporučuje aneb Jaké spíkry byste letos neměli vynechat:

Larry Keeley
Oceněný společností Bloomberg jako jeden ze sedmi nejvlivnějších inovativních guru
Témata: inovace, smart manufacturing

Julian Savulescu
Filozof a bioetik, profesor na University of Oxford
Témata: Etika genetického inženýrství, klonování

Amin Toufani
Zavedl pojem exonomic (exponential economics)
Témata: kryptoměny, finance, exponenciální organizace

Připomeňte si v našem speciálu Singularity University, o jakých vědeckých objevech, převratných vynálezech i dalších zajímavostech se v Praze mluvilo loni v březnu, kdy tento summit vůbec poprvé zavítal do České republiky.

Deloitte KidsXO klub na Singularity University summitu!

Nezapomínáme ani na nejmenší, i letos budeme v rámci pražského summitu pořádat Deloitte KidsXO klub. Zúčastnit se ho mohou děti a mládež ve věku 8 až 18 let, podmínkou je ale plynulá znalost angličtiny a zaslání buď obrázku, anebo prezentace či videa, které bude obsahovat nápad „Jak vylepšit pražské letiště?“ Děti mohou všechny výtvory posílat na adresu tomorrow@deloitte.com.

Singularity University
Technologie  Deloitte živě 

Společnost Greycortex je vlastně takový doktor. Zajišťuje, aby jeho klienti nedostali nemoc z kybernetické nákazy

Co člověk zahesluje, to také odhesluje. Tohle platilo pár let zpátky. Dnes kyberkriminálníci využívají pokročilé technologie, útoky jsou mnohem sofistikovanější. A cílenější. Následky pak také mnohem horší. „Vyvíjí se nejen ta dobrá strana, tedy firmy zabývající se kybernetickou ochranou, ale i ta špatná. Útoky vedou přes slabá místa a lidské chyby,“ říká Petr Chaloupka, CEO společnosti Greycortex, která řeší zabezpečení počítačových a bezpečnostních sítí. Příběh této firmy, která uspěla mezi nejrychleji rostoucími technologickými společnostmi, se začal psát hodně dávno před jejím vznikem. Je o vášni, vizi, dovednostech, ale i pořádné dávce humoru. A vlastně je tak trochu spojen i s počátky komputerizace v Československu. 

2. 12. 2020
Technologie  Deloitte živě 

Realitní portál UlovDomov.cz ulovil bronz v Technology Fast 50. Další růst očekává i letos

„Už před krizí jsme zavedli řadu digitálních inovací, loni v létě třeba virtuální prohlídky bytů. Výhoda této služby se kvůli požadavku na řešení věcí bezkontaktně letos projevila o to intenzivněji,“ říká Martin Březina, zakladatel společnosti UlovDomov.cz a současně i CEO třetí nejrychleji rostoucí firmy ve středoevropském regionu. A doplňuje, že neočekávané události letošního roku je sice donutily zpomalit dynamiku růstu uplynulých let, díky němuž se i jako nováček v žebříčku Deloitte Technology Fast 50 dostali na bednu, ale současně jim daly prostor k větší optimalizaci a digitalizaci nájemních procesů. A jak to všechno v Brně před šesti lety začalo? 

25. 11. 2020
Technologie  Deloitte živě 

Trading je jako vrcholový sport, i sebemenší chyba stojí spoustu peněz, říká Otakar Šuffner z FF Trader

Rozšíření do 180 zemí světa, monitorování desetitisíců účtů denně, růst z loňských 1465 % na 2356 % a podruhé v řadě titul nejrychleji rostoucí Rising Star v regionu střední Evropy v rámci soutěže Deloitte Technology Fast 50. To je společnost FF Trader, která prostřednictvím platformy FTMO hledá úspěšné obchodníky na finančních trzích. „Když jsme před pěti lety začínali, podobných platforem už po světě pár existovalo. Nebyli jsme jedineční, ale postupem času, jak jsme rostli a přidávali další služby, jsme se stali zavedenou platformou pro obchodníky,“ říká Otakar Šuffner, CEO společnosti FF Trader. 

19. 11. 2020