Daně 

Spojené království: Diskuze o registraci zahraničních entit, které v zemi vlastní nemovitosti

Ministerstvo pro obchod, energetiku a průmyslovou strategii Spojeného království spustilo dne 23. července 2018 veřejnou diskuzi o ustanoveních v návrhu zákona o registraci zahraničních entit, jehož cílem je zřídit nový registr skutečného vlastnictví pro zahraniční entity, které ve Spojeném království vlastní nemovitosti.

Zahraniční entity, které budou ve Spojeném království vlastnit nemovitost ve chvíli, kdy požadavky vstoupí v platnost, jakož i veškeré zahraniční entity, které si nemovitost ve Spojeném království pořídí později, budou nuceny zapsat (a pravidelně aktualizovat) informace o svém skutečném vlastnictví dříve, než s danou nemovitostí zahájí určité transakce (např. prodej nebo pronájem či zástavu nemovitosti při hypotečním úvěru). Veřejná diskuze bude ukončena 17. září 2018.

 

Velká Británie Mezinárodní zdanění dReport zpravodaj
Daně 

Využití směrné hodnoty při určení základu daně z nabytí nemovitých věcí

Pro účely stanovení základu daně z nabytí nemovitých věcí má poplatník možnost vybrat si jako srovnávací daňovou hodnotu buď cenu zjištěnou dle znaleckého ocenění, nebo tzv. směrnou hodnotu. Finanční správa dosud zastávala názor, že poplatník jednou vybranou variantu již nemůže následně změnit např. podáním dodatečného přiznání. Městský soud v Praze však nyní vyjádřil názor, že poplatník může své rozhodnutí změnit, a to až do okamžiku vyměření daně. 

13. 2. 2019
Daně  Právo 

Brexit a jeho dopady na vaši firmu. Aneb 10 kroků, jak se připravit na „no deal“ variantu

Rozvodová bitva mezi Velkou Británií a Evropskou unií je v plném proudu a stále se neví, jak dopadne. V tuto chvíli je jasné jen to, že dvouletá lhůta již brzy vyprší – ve hře je několik variant časového průběhu i konečného nastavení vztahů mezi Spojeným královstvím, EU a dalšími zeměmi včetně České republiky. To samozřejmě komplikuje všechny další kroky, které byste ještě před finálním rozhodnutím měli učinit. Abyste ale byli připraveni na den „D“, který nastane 29. března 2019, respektive s ohledem na časový posun na 30. března 2019, počítejte vzhledem ke všem okolnostem raději s variantou „no deal“, tedy s tzv. tvrdým brexitem. Připravit se na ni můžete s naším desaterem. 

13. 2. 2019