Daně 

Spojené království: Diskuze o registraci zahraničních entit, které v zemi vlastní nemovitosti

Ministerstvo pro obchod, energetiku a průmyslovou strategii Spojeného království spustilo dne 23. července 2018 veřejnou diskuzi o ustanoveních v návrhu zákona o registraci zahraničních entit, jehož cílem je zřídit nový registr skutečného vlastnictví pro zahraniční entity, které ve Spojeném království vlastní nemovitosti.

Zahraniční entity, které budou ve Spojeném království vlastnit nemovitost ve chvíli, kdy požadavky vstoupí v platnost, jakož i veškeré zahraniční entity, které si nemovitost ve Spojeném království pořídí později, budou nuceny zapsat (a pravidelně aktualizovat) informace o svém skutečném vlastnictví dříve, než s danou nemovitostí zahájí určité transakce (např. prodej nebo pronájem či zástavu nemovitosti při hypotečním úvěru). Veřejná diskuze bude ukončena 17. září 2018.

 

Velká Británie mezinárodní zdanění dReport zpravodaj
Daně  Deloitte živě 

Chuť českých firem investovat do výzkumu a vývoje je velká, brzdou je ale nejasný výklad dotačních pravidel

Pro více než polovinu českých firem patří nejistota při posuzování dotací nebo daňových odpočtů finančními či kontrolními orgány k největším problémům, které provázejí aktuální stav kolem posuzování dotací. Společnosti přitom do vlastního výzkumu a vývoje chtějí investovat, rok od roku toto číslo roste. Jak velká je ale jejich ochota investovat? A jaké překážky jim nejvíce ztěžují jejich činnost? Odpovědi hledal průzkum Deloitte a Technologické agentury ČR. 

14. 11. 2018