Deloitte živě 

Zápisky z cest: Deloitte na Colours of Ostrava aneb Každá mince má dvě strany

Začátek letošních Colours of Ostrava poznamenalo sychravé počasí a neustávající, intenzitu měnící déšť. To ale premiéru Deloitte na ostravském hudebním svátku nemohlo pokazit. Už jen proto, že hlavní částí pro náš tým nejsou koncerty (ehm, snad tedy jen ve volném čase), ale Meltingpot, který se naštěstí odehrává tam, kde je sucho – uvnitř. Přinášíme vám první díl zápisků z cest z (ne)hudební premiéry Deloitte na festivalu Colours of Ostrava.

Ve světě tóny udáváme už více než 170 let, v České republice od roku 1990, v Ostravě jsme se objevili v roce 2005 – na hudebním svátku Colours of Ostrava ale jako firma vůbec poprvé. Ostravský festival ale není jen o hudbě, už třetím rokem je jeho součástí Meltingpot, jehož cílem je propojit hudbu s mluveným slovem. A my jsme letos jeho nedílnou součástí.

Jak při úvodním ceremoniálu připomněla jeho kurátorka Zlata Holušová, Meltingpot vznikl především za účelem rozvinutí diverzity festivalu. Aby si tak jeho účastníci jen nenechávali masírovat ušní bubínky hudebními nástroji a zpěvem, ale přišli se také intelektuálně obohatit. Jak se mu to daří? To jsme se během prvního dne mohli velmi dobře přesvědčit sami. A vy máte teď šanci posoudit to samé.

DOSTAŇTE SE COLOURS POD KŮŽI:

Video – Meltingpot a Colours: Ohlédnutí za prvním dnem
Video – Meltingpot a Colours: Ohlédnutí za druhým dnem
Video – Meltingpot a Colours: Ohlédnutí za třetím dnem
Video – Meltingpot a Colours: Ohlédnutí za posledním dnem

Čtete rádi? Pak je tady ještě premiéra Deloitte na Colours of Ostrava v zápiscích z cest. A video rozhovor s naší řídicí partnerkou Dianou Rádl Rogerovou nejen o premiéře Deloitte na hudebním festivalu.

Přestože jsme tady hlavně kvůli nehudebnímu doprovodnému programu, koncert jsme si na úvod nemohli odpustit, obzvlášť když šlo o velmi netradiční hip-hop z dílny DJ Bboy Neguina. Hudba nás příjemně rozjela a pomohla nám lépe vnímat to, kvůli čemu jsme sem doopravdy přijeli – kvůli přednáškám.

Na první z nich jsme přebíhali ještě v průběhu koncertu (naštěstí je nás tady z inovačního týmu dost na to, abychom stíhali reportovat z více míst najednou), do atmosféry křesťanské dobroty nás dostali Marek Orko Vácha s Josefem Suchárem. Ti mluvili o tom, jak se zakládá a opravuje kostel za zapojení zdravotně i mentálně indisponovaných pomocníků a jak se tím dá vracet dobro do společnosti. Trochu jiné než typická konference, nemyslíte? A mimochodem – příběh Josefa Suchára o návratu života do obce Neratov si můžete připomenout v našem videu z projektu Záleží na tom.

Ale teď už zase zpátky do Ostravy: Na chvíli jsme se podívali také na “čtecí stage”, kde slavný český básník Jáchym Topol předčítal ze svých knih a mluvil o odkazu Václava Havla a jeho divadelních hrách. Občas kriticky, občas s velkým uznáním. Od literatury už to není daleko k dalšímu tématu – ekonomii. V duelu ekonomů se na jedné z větších stejdží utkali známý český ekonom Tomáš Sedláček a ekonom Karma Drukpa z Bhútánu. Oba velmi kriticky mluvili o dnešním způsobu přemýšlení o ekonomii a filozoficky se pozastavovali nad rozdílem mezi cenou a hodnotou. Ve vášnivé debatě se snažili přijít na to, čím tedy vlastně hodnota má být, když cena je jen číselné vyjádření... Oba se shodli na tom, že je smutné to, že v dnešním světě se ekonomové více zaobírají cenou a už často zapomínají na hodnotu.

Hodnota je i něco, co vám chceme přinášet v zápiscích z Colours of Ostrava, které budou přibývat každý den jako reportáž z hudebního i mluveného festivalu. Sledujte náš Instagram – @jsmedeloitte, kde každý den najdete příspěvky jednoho ze stážistů z našeho inovačního týmu. A pokud máte čas a dostatečně jsme vás navnadili, určitě neváhejte sednout na vlak, autobus nebo do auta… a přijďte mezi nás. Čas máte do soboty.

PS: Fakt to stojí za to. Počasí navzdory!

Z Ostravy se po prvním dnu loučí
Ondra Doskočil

Colours of Ostrava

Nadcházející akce

Semináře, webcasty, pracovní snídaně a další akce pořádané společností Deloitte.

    Zobrazit vícearrow-right