Deloitte živě 

Diana Rádl Rogerová mezi Top ženami Česka

Naše řídící partnerka Diana Rádl Rogerová se stala finalistkou v kategorii Manažerka v anketě Top ženy Česka, kterou od roku 2006 vyhlašují Hospodářské noviny. Přečtěte si o její kariéře.

V Deloitte začínala v době, kdy měl sotva padesát zaměstnanců, v kancelářích ještě běžně nebyly počítače a práce pro velkou čtyřku byla dream job. Jaká je Diana Rádl Rogerová, která nastoupila na loď s vlajkou Deloitte v roce 1996 na pozici Audit Assistent a o 20 let později stanula v jejím čele? Poznejte její příběh.

Moderní Deloitte už není jen o auditu, ale hlavně o inovacích a technologiích. Více si o této proměně a vlivu technologií na naše každodenní životy můžete přečíst v Dianině blogu.

V anketě Top ženy Česka zabodova i Senta Čermáková, ředitelka pro inovace v Deloitte.

Ženy jsou v řídících orgánech společností zastoupeny stále jen v malé míře. Podle studie Deloitte Ženy ve vedení, která analyzovala zastoupení žen na vrcholových pozicích ve více než 8600 firmách v 60 zemích světa, zastávají pouze 16,9 % vedoucích funkcí. Z toho jen 5,3 % z předsednických funkcích a 4,4 % z pozic výkonných ředitelek (CEO).

Kariéra v auditu Ženy v Deloitte
Deloitte živě 

Potkalo se více světů s unikátními zkušenostmi, proto to mohlo fungovat, říká Pavel Doležal z iniciativy COVID19CZ

Březen 2020. Nový koronavirus se šíří Evropou, první případy se objevují také v Česku. Chybí roušky a další ochranné pomůcky, hygiena je přetížena, situace v okolních zemích není příznivá. Nikdo neví, s jakou intenzitou u nás nakonec virus udeří a do jaké míry paralyzuje zdravotní systém. Vedle toho se organizuje skupina kolem českých technologických firem a IT nadšenců, kteří přebírají iniciativu a během pár dnů vytvoří hned několik chytrých řešení pro boj s nákazou. Jak na bojové podmínky vzpomínají jeden ze zakladatelů iniciativy COVID19CZ Pavel Doležal a Karel Roubík, vynálezce plicního ventilátoru CoroVent? 

28. 7. 2020
Právo  Deloitte živě 

Novinky ve vysílání zaměstnanců: Jak se nová pravidla promítnou v plánování zahraničních služebních cest?

Pravidla pro vysílání zaměstnanců za hranice doznaly zásadních změn. Tyto změny se týkají nejen cest tuzemských zaměstnanců za hranice Česka, ale i zaměstnanců, kteří přijíždí pracovně ze zahraničí do České republiky. Již od 30. července 2020 začne totiž platit novela zákoníku práce, která v sobě reflektuje požadavky vyplývající z revidované směrnice EU o vysílání pracovníků do zahraničí. Jaké konkrétní novinky nás čekají? Na co se v souvislosti s uvedenými změnami připravit? A jak si s novými pravidly poradila legislativa v jiných evropských státech? Těmito a dalšími otázkami jsme se zabývali se v rámci našeho webcastu věnovanému mobilitě zaměstnanců. 

20. 7. 2020