Lidé 

Well-being: Nový trend, který hýbe firmami po celém světě

Osobní pohoda v práci, tedy well-being, se stává čím dál více skloňovaným tématem mezi firmami i zaměstnanci. Co si ale pod ním představit a proč se najednou těší takovému zájmu? A jak jsou na nový trend firmy připraveny?

Zatímco před pár lety šlo spíše o okrajové téma, dnes se well-being dostává na výsluní a získává si pozornost zaměstnavatelů napříč odvětvími. Alespoň to dokazuje studie Deloitte Globální trendy v oblasti lidského kapitálu, kterou jsme provedli mezi 11 tisící respondenty ze 124 zemí světě včetně České republiky. Podle ní je well-being nejvýraznějším trendem v ČR, protože je důležitý pro 92 % respondentů z řad českých firem, na světové úrovni je to potom 84 %.

Téma osobní pohody se dostává do popředí i díky současné nízké nezaměstnanosti a nastupujícím pracovníkům z řad generace mileniálů. Zaměstnanci i uchazeči o práci se více zajímají o to, jakým způsobem zaměstnavatel přistupuje ke všem složkám zdraví svých zaměstnanců a takovou péči i aktivně vyžadují.

S tím, jak se postupně prolínají osobní a pracovní životy zaměstnanců, stoupají jejich požadavky a mění se jejich představy o tom, co by jim měli zaměstnavatelé poskytovat. A firmy tak postupně do této oblasti investují nemalé peníze, hledají nové a nové možnosti a podporují rozmanité programy orientované na fyzické nebo duševní zdraví.

To, že firmy berou well-being vážně, dokazuje i to, že 83 % českých respondentů vidí aktivity v rámci této oblasti jako klíčové pro udržení zaměstnanců. Navíc téměř 70 % se domnívá, že jednotlivé programy zvyšují produktivitu práce a výsledky společnosti. Jsou ale firmy na tento trend skutečně připraveny? Překvapivě nejsou, podle našeho průzkumu se připravenými cítí pouze 57 % respondentů z Česka. Prostor pro zlepšování tu tedy bezpochyby je.

NEPŘEHLÉDNĚTE…

Šťastný může být v práci každý, ale šťastnými vás nikdo neudělá, to máte plně ve svých rukou jen vy sami. Zajímá vás, jak předcházet syndromu vyhoření, jak najít štěstí v práci nebo co vlastně dělají manažeři přes štěstí? Přečtěte si rozhovor o všem, co se štěstím v práci souvisí.

 

Nenechte si ujít konferenci HR Meeting 2018 a workshop Báry Černíkové z Deloitte na téma Well-being: Jak podprovat psychické zdraví své i svých zaměstnanců, zaregistrujte se.

pohoda v práci well-being
Lidé 

Firmy se podle mileniálů i generace Z nechovají eticky, málo řeší pozitivní dopad na společnost

Zatímco ještě v loňském průzkumu Deloitte mileniálové svým firmám věřili, pokud jde o společenské dopady, etiku a zohledňování jiných kritérií byznysu, než jen vytváření zisku, letos už vyslali jasný signál: Naše očekávání nejsou naplněna, nechováte se eticky! Mladší generace stále více od firem žádají, aby se kromě úspěchu v podobě finančních kritérií zaměřily na společenské dopady a pozitivní vliv na společnost jako takovou. Přetrvává tak nesoulad mezi tím, co si mileniálové i generace Z myslí, že by firmy měly dělat, a tím, jaké jsou priority vedení. 

17. 5. 2018
Lidé  Technologie 

Automatizace vs. zaměstnanci: Kdo přijde o práci?

Zavádění automatizace znamená, že role lidí v organizacích se mění. Společnosti se sice měnily už od průmyslové revoluce v 19. století, takže změna jako taková není nic nového, ovšem tempo, jakým se technologie nyní vyvíjí, je výrazně rychlejší než v předchozích letech. Je pochopitelné, že někteří lidé mají strach, že automatizace ohrozí jejich práci, mým cílem však je vysvětlit, proč bychom neměli hned panikařit. 

11. 5. 2018
Lidé 

„Ženy se na kariéru dívají komplexněji než muži,“ říká v rozhovoru Senta Čermáková

V nejvyšším vedení ženy stále nejsou dostatečně zastoupeny, přestože diverzita patří ve společnostech mezi často diskutovaná témata. To samé platí i pro oblast technologií. Co si myslí zkušená manažerka Senta Čermáková, která se v Deloitte zaměřuje na rozvoj strategických projektů firmy i akceleraci startupů? Co si myslí žena, která se přes 20 let pohybuje v oblasti technologií ve vrcholných pozicích? Čtěte v rozhovoru.  

20. 4. 2018