Lidé 

Well-being: Nový trend, který hýbe firmami po celém světě

Osobní pohoda v práci, tedy well-being, se stává čím dál více skloňovaným tématem mezi firmami i zaměstnanci. Co si ale pod ním představit a proč se najednou těší takovému zájmu? A jak jsou na nový trend firmy připraveny?

Zatímco před pár lety šlo spíše o okrajové téma, dnes se well-being dostává na výsluní a získává si pozornost zaměstnavatelů napříč odvětvími. Alespoň to dokazuje studie Deloitte Globální trendy v oblasti lidského kapitálu, kterou jsme provedli mezi 11 tisící respondenty ze 124 zemí světě včetně České republiky. Podle ní je well-being nejvýraznějším trendem v ČR, protože je důležitý pro 92 % respondentů z řad českých firem, na světové úrovni je to potom 84 %.

Téma osobní pohody se dostává do popředí i díky současné nízké nezaměstnanosti a nastupujícím pracovníkům z řad generace mileniálů. Zaměstnanci i uchazeči o práci se více zajímají o to, jakým způsobem zaměstnavatel přistupuje ke všem složkám zdraví svých zaměstnanců a takovou péči i aktivně vyžadují.

S tím, jak se postupně prolínají osobní a pracovní životy zaměstnanců, stoupají jejich požadavky a mění se jejich představy o tom, co by jim měli zaměstnavatelé poskytovat. A firmy tak postupně do této oblasti investují nemalé peníze, hledají nové a nové možnosti a podporují rozmanité programy orientované na fyzické nebo duševní zdraví.

To, že firmy berou well-being vážně, dokazuje i to, že 83 % českých respondentů vidí aktivity v rámci této oblasti jako klíčové pro udržení zaměstnanců. Navíc téměř 70 % se domnívá, že jednotlivé programy zvyšují produktivitu práce a výsledky společnosti. Jsou ale firmy na tento trend skutečně připraveny? Překvapivě nejsou, podle našeho průzkumu se připravenými cítí pouze 57 % respondentů z Česka. Prostor pro zlepšování tu tedy bezpochyby je.

NEPŘEHLÉDNĚTE…

Šťastný může být v práci každý, ale šťastnými vás nikdo neudělá, to máte plně ve svých rukou jen vy sami. Zajímá vás, jak předcházet syndromu vyhoření nebo jak najít štěstí v práci? Přečtěte si rozhovor o všem, co se štěstím v práci souvisí.

Pohoda v práci HR trendy Well-being
Lidé  Deloitte živě 

HR Meeting 2019: Připravte se. Už brzy bude vaším kolegou robot. Nebo spíš zetkař?

Nové technologie, generace Z, zaměstnanecká zkušenost i důraz na duševní zdraví – čtyři klíčová slova, která rezonovala celým HR Meetingem 2019, jehož byl Deloitte partnerem. Projděte si naši reportáž přímo z akce, která vám napoví, jak se připravit na kolegu – robota, budoucnost pracovního prostředí, duševní hygienu i tolik omílanou generaci Z. 

16. 5. 2019
Lidé 

Lidský kapitál v Česku: zaměstnanecká zkušenost je pro firmy prioritou, v praxi je na ni připravena zhruba třetina

Přestože je zlepšení zaměstnanecké zkušenosti s důrazem na lidský přístup prioritou pro 86 % českých společností, většina respondentů ji v našem průzkumu jako nejdůležitější nehodnotí – v rámci připravenosti se objevila až na sedmém místě z deseti. V praxi je na ni navíc připraveno pouze 36 % českých respondentů. To o dost lépe v kramflecích se firmy cítí, pokud jde o vzdělávání, mobilitu talentů a jejich získávání. Proti zahraničí ale zase pokulhávají v oblasti odměňování. Jaké další trendy letos zformují tuhle oblast? Prozkoumejte náš rozsáhlý průzkum v oblasti lidského kapitálu, kterého se zúčastnilo bezmála 10 tisíc respondentů ze 119 zemí včetně ČR. 

13. 5. 2019
Lidé 

Společnosti bez hranic, People Analytics nebo personalizace HR. Jak vypadá budoucnost práce?

V následujících desetiletích se budou lidé dožívat vyššího věku, budou déle pracovat a jejich kariéra bude mnohem pestřejší než ta, na kterou byli zvyklí jejich předci. Pryč jsou doby, kdy byla kariéra vnímána jako vzestupná trajektorie v rámci jedné firmy. Zavádění nových technologií a obchodních modelů soustavně narušuje status quo a z kariéry se postupně stává portfolio zkušeností. 

29. 3. 2019